FC Argeș – FCSB. Florin Tănase, out din lot-ul “roş-albaştrilor”! Căpitanul FCSB-ului este răcit
FCSB are un meci extrem de important pe terenul lui FC Argeş, în penultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.
Echipa lui Gigi Becali va trebui să se descurce fără căpitanul Florin Tănase, care este răcit.
Tănase a bifat 23 de apariţii în actualul sezon din Liga 1, reușind să înscrie 11 goluri și să ofere 5 assist-uri.
FC Argeș – FCSB | Echipele de start
FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, I. Șerban – Diogo Viana, Cr. Tănase, Ișfan – G. Ganea
Rezerve: Micle, Boldor, Mușat, Moisie, D. Dumitrașcu, Palic, Said, Fatai
Antrenor: Andrei Prepeliță
FCSB: A. Vlad – I. Cristea, Miron, Ov. Popescu – Cordea, Edjouma, Perianu, V. Gheorghe – Dumiter, I. Stoica, Oct. Popescu
Rezerve: Târnovanu, Fl. Coman, M. Tănasă, A. Burlacu, Keșeru
Antrenor: Toni Petrea
Toni Petrea a trecut la o apărare cu trei fundași centrali. Antrenorul lui FCSB a mai folosit așezarea în ultimele minute din anumite partide, dar e prima dată când începe din start cu trei apărători.
Meciul este unul decisiv pentru ambele echipe. Piteştenii au nevoie de victorie pentru a mai spera la play-off, fiind la 3 puncte în spatele Farului, cu două partide rămase de disputat din sezonul regulat.
De partea cealaltă, echipa lui Toni Petrea are acum 14 puncte în spatele liderului CFR, dar şi un meci mai puţin disputat. Pentru a păstra şanse după înjumătăţirea punctelor, roş-albaştrii nu îşi mai permit niciun pas greşit.
- Florin Tănase, out din lotul FCSB-ului la meciul cu FC Argeș
- Căpitanul “roş-albaştrilor” este răcit
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona
- Pintilii îi calcă pe urme lui Rădoi! Ce ofertă neașteptată a primit după despărțirea de FCSB
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău
- Nicușor Dan a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a lipsit de la priveghiul lui Mircea Lucescu



































