Închide meniul

Laurenţiu Reghecampf, categoric înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB: “Vrem să câştigăm titlul!”. Ce le-a transmis fanilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 mai 2022, 17:36

Laurenţiu Reghecampf, categoric înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB: Vrem să câştigăm titlul!. Ce le-a transmis fanilor

Laurenţiu Reghecampf, categoric înaintea derby-ului Universitatea Craiova - FCSB / Hepta

Laurenţiu Reghecampf, categoric înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB. Antrenorul grupării din Bănie asigură că este gata să o scoată din lupta pentru titlu pe echipa lui Gigi Becali. A avut şi un mesaj pentru fani, care s-au grăbit să îşi cumpere bilete pentru duelul din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul oltenilor asigură că meciul cu FCSB este cel mai important din acest sezon. În cazul unei victorii, poate continua să spere că va face campioană o echipă din Craiova pentru prima dată după 31 de ani.

Laurenţiu Reghecampf, categoric înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB

Suntem sold-out şi mulţumim fanilor. Toată lumea aşteaptă o victorie. E cel mai important meci, după el vom şti multe lucruri. Ne dorim să rămânem cât mai sus. Jucătorii vor fi la un nivel foarte înalt. Avem toţi jucătorii pregătiţi, ne-am pregătit bine, sperăm să câştigăm cele trei puncte.

Jucăm acasă, cu un stadion arhiplin, sper ca suporterii să fie lângă echipă până la final. Întâlnim echipa care a marcat, paralel cu noi, cele mai multe goluri. Poate pune probleme multe, încercăm să nu le dăm ocazia. Sigur va fi un meci frumos. Un egal la CFR – FC Argeş cred că ne-ar mulţumi pe toţi. Am vrea să câştigăm titlul şi meciul de duminică seară, dar nu suntem doar la mâna noastră“, a declarat Laurenţiu Reghecampf, citat de news.ro.

Craiova – FCSB se joacă cu casa închisă

Toate biletele la derby-ul care poate decide titlul în Liga 1 s-au vândut cu 4 zile înaintea marelui meci. Se aşteaptă aproape 30.000 de fani în tribunele arenei Ion Oblemenco, record absolut pentru gruparea din Bănie.

Reclamă
Reclamă

Chiar dacă stadionul va fi arhiplin, Gigi Becali crede că echipa sa nu poate fi oprită de nimeni. În turul din play-off, Universitatea Craiova a câștigat cu 2-0 pe Arena Națională împotriva FCSB-ului. A fost singurul eșec de până acum pentru roș-albaștri în play-off, care, în rest, au legat victorii pe linie.

Gigi Becali vrea o luptă corectă în duelul cu omologul Mihai Rotaru. Becali așteaptă însă ca formația lui Laurențiu Reghecampf să joace cel puțin la fel de agresiv și cu CFR Cluj, pe care o va întâlni imediat după duelul cu FCSB.

Eu vorbesc în contextul în care și noi, și ei joacă cu Universitatea Craiova. De ce să trateze meciul cu CFR mai lejer? Am convenție cu Rotaru să nu mai facem ce s-a întâmplat, o dată a făcut-o el, apoi am făcut-o eu, după am zis să nu mai facem niciodată asta.

Reclamă

Să jucăm corect, să facem dreptate. Plus că acolo e un Reghecampf, care e om corect și nu face niciodată așa ceva. Când mergem la Craiova, să își arate ei capacitatea, să jucăm cu o echipă căreia îi dă sângele pe gură. (n.r. râde)”, a spus Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Meciul Universitatea Craiova – FCSB are loc, duminică, de la ora 19.30, în etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 1. Va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe www.as.ro. Înaintea acestei partide, FCSB este pe locul 2, cu 49 de puncte, iar craiovenii pe 3, cu 45 de puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57 4 iun.

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15 4 iun.

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37 4 iun.

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și