Închide meniul

Impresarul lui Robert Lewandowski a finalizat acordul cu Barcelona! Anunțul făcut de presa germană

Alexandru Ivan Publicat: 14 mai 2022, 16:57

Comentarii
Impresarul lui Robert Lewandowski a finalizat acordul cu Barcelona! Anunțul făcut de presa germană

Robert Lewandowski, în timpul unui meci pentru Bayern Munchen / Profimedia

Impresarul lui Robert Lewandowski s-a înțeles cu Barcelona. Catalanii sunt tot mai aproape să-l transfere pe golgheterul polonez de la Bayern Munchen.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Agentul lui Robert Lewandowski, atacantul lui Bayern Munchen, a ajuns la un acord verbal cu FC Barcelona, în vederea unui transfer pe Camp Nou în această vară, anunţă presa germană, citată de agenţia DPA.

Conform portalului Sport1, citat de Agerpres, agentul Pini Zahavi şi responsabilii clubului catalan s-au pus de acord în privinţa unui contract pe trei ani pentru Lewandowski.

Impresarul lui Robert Lewandowski a finalizat acordul cu Barcelona

Golgheterul polonez, în vârstă de 33 ani, joacă din 2014 la Bayern Munchen, după ce a evoluat anterior la o altă grupare din Bundesliga, Borussia Dortmund. Contractul său cu campioana en titre a Germaniei expiră în iunie 2023.

Ziarul german Bild a anunţat vineri că oficialii lui Bayern ar fi de acord să se despartă de Lewandowski pentru o sumă cuprinsă între 35 şi 40 de milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Preşedintele clubului bavarez, Herbert Heiner, a declarat, însă, în cursul acestei săptămâni, că Robert Lewandowski are un contract valabil încă un an şi trebuie să-l respecte.

Xavi, nervos după ce a ratat transferul lui Erling Haaland

Barcelona se reorientează asupra lui Lewandowski după ce a ratat transferul mult mai tânărului Erling Haaland, plecat de la Borussia Dortmund la Manchester City.

Campioana Angliei va achita, în total, 350 de milioane de euro pentru transferul lui Erling Haaland, iar Xavi anunţă că Barcelona nu se poate lupta cu granzii Europei pe piaţa transferurilor.

Reclamă

„E o ruşine că nu am putut să concurăm!”, este anunţul categoric făcut de Xavi, citat de Marca.

Manchester City va plăti 60 de milioane de euro + 10 milioane de euro sub formă de bonusuri pentru Erling Haaland. Norvegianul va încasa 40 de milioane de euro pe an în salarii pe parcursul a cinci ani.

Sunt și plăți de comisioane: 30 de milioane de euro pentru tatăl lui Haaland, Alf-Inge, și 50 de milioane de euro pentru firma de impresari care îl reprezintă pe norvegian, care era condusă de regretatul Mino Raiola.

În total și, transferul lui Haaland la Manchester City va totaliza aproximativ 350 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:38
Gigi Becali a râs de Edi Iordănescu după demisia de la Legia: “Să se ducă acum la CSA Steaua”
14:18
Gigi Becali, gata să boicoteze Cupa României: “Trimit copii de 15 ani”. Anunț făcut după meciul de la Bistrița
14:10
Gigi Becali a anunţat care e noua “perlă” de la FCSB! “E bombă! Dacă îl laud, devine atomică”
13:57
Prima reacţie a lui Edi Iordănescu după ce a plecat de la Legia: “Încercăm să găsim un acord decent”
13:41
Edi Iordănescu, făcut praf în Polonia: “Un tipic plângăcios. S-a lăsat impresia că e un martir”
13:15
Încă un meci uriaş pentru România! FRF a anunţat candidatura pentru finalele Europa League din 2028 şi 2029
1 EXCLUSIVLarisa Iordache intervine în scandalul uriaş din gimnastică: “Să îşi vadă fiecare de treaba ei!” 2 Omul meciului Inter – Fiorentina 3-0, cucerit de Cristi Chivu: “Mulţumită lui”. A numit calităţile românului 3 Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…” 4 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 5 Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB 6 Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
Citește și