Închide meniul

VIDEO. Luis Suarez: ”Aș mai fi vrut la Atletico. Mi-au zis că-mi fac o retragere pe cinste!”

Cătălin Oprișan Publicat: 24 mai 2022, 13:29

Comentarii
VIDEO. Luis Suarez: ”Aș mai fi vrut la Atletico. Mi-au zis că-mi fac o retragere pe cinste!”

Foto: Profimediaimages

După 83 de meciuri și 34 de goluri marcate pentru Atletico Madrid, Luis Suarez a trebuit să-și facă bagajele, contractul său nefiind prelungit. ”Mi-ar fi plăcut să mai rămân, nu mă așteptam la așa ceva, dar am acceptat decizia. Am primit veseta de la Rafa Alique (n.r. – directoru de comunicare), cel care mi-a spus că voi avea parte de o festivitate de rămas bun pe cinste! Dar nu asta doream!”, a spus el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Acum sunt în Madrid, așteptând ca cei mici să termine școala. Apoi, mai vedem, jur că nu am nimic stabilit, pentru că nu eram pregătit”, a adăugat atacantul uruguayan, de serviciile căruia se pare că se interesează ecuadorienii de la Emelec, care pregătesc un proiect interesant. După șase ani petrecuți la FC Barcelona, Suarez a trecut la Atletico, în 2020. reușind, imediat, să câștige La Liga.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47 17 oct.
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25 17 oct.
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58 17 oct.
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49 17 oct.
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Mircea Lucescu a anunţat ce fundaş va fi titular în meciul cu Bosnia, după suspendarea lui Burcă şi accidentarea lui Popescu
Citește și