Închide meniul
VIDEO

Daniil Medvedev și-a distrus antrenorul în finala cu Hubert Hurkacz + O femeie a încercat să se lege de fileu

Alexandru Ivan Publicat: 19 iunie 2022, 21:44

Comentarii
Daniil Medvedev și-a distrus antrenorul în finala cu Hubert Hurkacz + O femeie a încercat să se lege de fileu

Daniil Medvedev / Profimedia

Daniil Medvedev a avut o criză de nervi în timpul finalei de la Halle cu Hubert Hurkacz. De asemenea, o femeie a pătruns pe teren și a încercat să se lege de fileu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Medvedev a avut o criză de nervi în startul setului al doilea. Rusul a pierdut primul game din actul secund și a țipat la antrenorul său, Gilles Cervara.

Medvedev și-a distrus antrenorul

Antrenorul lui Medvedev, certat de elevul său, a părăsit arena. După episodul tensionat, soția lui Daniil Medvedev, Daria, și-a acoperit fața cu palma și a părut stânjenită. La finalul jocului, liderul mondial i-a mulțumit partenerei sale, însă nu a spus niciun cuvânt despre antrenor.

Reclamă
Reclamă

Până la urmă, Daniil Medvedev a pierdut finala cu Hubert Hurkacz, scor 1-6, 4-6.

O femeie a încercat să se lege de fileul în finala Daniil Medvedev – Hubert Hurkacz

Incidentul s-a petrecut în primul set, când Hubert Hurkacz conducea cu 5-0. O spectatoare a pătruns pe teren și a încercat să își lege gâtul de fileu.

Forțele de securitate au intervenit rapid și au împiedicat-o pe femeie să-și ducă gestul la bun sfârșit. Ea purta un tricou cu mesajul: “Doar trei ani rămași”.

Reclamă

Femeia ar fi o activistă pentru mediu care își dorește să atragă atenția asupra schimbărilor climatice.

Protest la Roland Garros 2022, în timpul semifinalei Casper Ruud – Marin Cilic

Meciul dintre Casper Ruud și Marin Cilic a fost întrerupt după ce o spectatoare a intrat pe teren și s-a legat de fileu. Tânăra, care a purtat un tricou cu mesajul „mai avem 1028 de zile rămase”, s-a pus în genunchi lângă stâlpul fileului.

Incidentul s-a petrecut după două ore și șase minute de joc. Cei doi jucători au părăsit terenul fără să-și ia bunurile, sub privirea îngrijorată a lui Amélie Mauresmo, directoarea Roland-Garros.

Patru agenți de securitate au intervenit pentru eliberarea protestatoarei, după care au evacuat-o din arena Philippe-Chatrier.

În total, meciul a fost întrerupt timp de 11 minute.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:20
CFR Cluj – Csikszereda (LIVE SCORE, 20:30). Duel complicat pentru Daniel Pancu. Echipele de start
19:15
VIDEORăzvan Marin a marcat golul etapei în Conference League! Reușita românului a adunat cele mai multe voturi
18:49
Șumudică: “Ai demonstrat că ești mare antrenor” / Becali: “Face cineva vreodată schimbările la FCSB în afară de mine?”
18:47
VideoGrand Prix, ediţia 37: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea, analiză la finalul sezonului de F1
18:42
De Rossi, elogii la adresa lui Cristi Chivu, înainte de Genoa – Inter: „Succesul pe care îl are mă bucură”
18:17
Real Madrid, fără 11 jucători la următorul meci din La Liga! Alonso nu se va putea baza nici pe Mbappe
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 3 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 4 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 5 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și