Închide meniul

Ameninţări cu moartea şi mesaje macabre primite de Joachim Andersen, după ce a fost lovit cu capul în faţă de Darwin Nunez

Publicat: 16 august 2022, 17:45

Comentarii
Ameninţări cu moartea şi mesaje macabre primite de Joachim Andersen, după ce a fost lovit cu capul în faţă de Darwin Nunez

Joachim Andersen a primit ameninţăti cu moartea | Profimedia

Joachim Andersen, jucătorul de la Crystal Palace, care a provocat eliminarea lui Darwin Nunez, a primit sute de ameninţări cu moartea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darwin Nunez a bifat prima sa apariție ca titular în Premier League, dar n-a reușit să o ajute pe Liverpool în duelul cu Crystal Palace. Din contră, pe lângă nereușitele din fața porții, și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.

Nunez a fost provocat de danezul Joachim Andersen, care l-a împins pe jucătorul uruguayan, nemulțumit de protestele acestuia la adresa arbitrajului. Atacantul lui Liverpool a reacționat nervos și și-a lovit adversarul cu capul în figură.

VIDEO AICI CU LOVITURA LUI DARWIN NUNEZ ASUPRA LUI ANDERSEN

Andersen a postat pe reţelele de socializare mai multe mesaje în care era înjurat şi ameninţat de fani.

Cred că am primit 3-400 de astfel de mesaje. Înțeleg că vă susțineți echipa, dar trebuie să arătați respect și să nu vă mai dați duri pe internet. Sper ca Instagram și Premier League să facă ceva în această privință”, a scris Joachim Andersen.

Reclamă
Reclamă

Mesaje macabre primite de Joachim Andersen, după ce a fost lovit cu capul în gură de Darwin Nunez

Joachim Andersen a publicat pe reţelele de socializare o parte din mesajele primite în ultimele ore.

  • “Ești un trișor nenorocit! Sper să îți rupi glezna și să nu mai joci tot sezonul”
  • „Ești o rușine! Sper ca avionul spre Londra să cadă”
  • „Sper să îți rupi nasul”
  • „Speri să mori în iad! Meritai acea lovitură”
  • „Ascultă-mă, r…le. Nu știu dacă ai familie sau nu, dar sper ca toți să faceți rabie și să muriți cu toții încet și dureros”

Darwin Nunez a costat-o o avere pe Liverpool. Iniţial, cormoranii au oferit 70 de milioane de euro. Lusitanii au refuzat, iar finalista Champions League a revenit cu varianta de a achita pe loc 75 de milioane de euro, sumă la care se adaugă 25 de milioane de euro după îndeplinirea a unor diferite obiective.

Până acum, uruguayanul a marcat două goluri pentru Liverpool, cu Fulham, în Premier League, și cu Manchester City, în Supercupa Angliei.

Reclamă

Jurgen Klopp: „Darwin este diferit față de tot ce am avut!”

Antrenorul lui Liverpool a recunoscut că Nunez a cedat sub presiunea sumei uriașe de transfer.

„Mereu avem impresia că dacă plătim mulţi bani, atunci jucătorul nu simte nicio presiune. Toţi sunt oameni normali şi prima atingere nu este perfectă, din senin. Această generaţie de jucători citeşte social media, fapt ce nu este atât de potrivit, dar o fac. Dintr-odată intră într-o grabă. Este un atacant diferit faţă de tot ce avem sau am avut, dar unul foarte bun”, a declarat Jurgen Klopp, în iulie, conform site-ului oficial al lui Liverpool.

Darwin Nunez a costat 100 de milioane de euro

Darwin Nunez a ajuns la Benfica în 2020, când a fost transferat din Spania, de la Almeria. „Lusitanii” plăteau în schimbul său suma de 24 de milioane de euro. În 2 sezoane petrecute pe Estadio da Luz, Nunez a marcat 47 de goluri, şi a contribuit cu pasă decisivă la alte 16, în 84 de partide, în toate competiţiile.

În stagiunea recent încheiată, Darwin Nunez a avut cifre fantastice: 34 de goluri şi 4 pase decisive, în 41 de partide în care evoluat.

Atacantul din Uruguay a marcat în poarta „cormoranilor” în întâlnirea din sferturile Champions League. Atacantul a marcat două goluri, câte unul în fiecare manşă. Benfica a fost eliminată de Liverpool, după 3-1 în tur, la Lisabona, şi 3-3 în returul de pe Anfield.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:34
Dinamo vrea să dea mare lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să trafere
9:19
“Se întâmplă și la mine în țară”. Edi Iordănescu, reacție fermă după victoria dramatică obținută de Legia în UECL
8:47
Elias Charalambous l-a contrazis pe Gigi Becali, după ce patronul l-a făcut praf pe Șut: “Nu contează numele”
8:37
Reacţia fabuloasă a lui Răzvan Lucescu după ce presa din Grecia a catalogat meciul cu Lille “de Oscar”: “Dumnezeu ne ajută”
8:30
Mihai Stoica, tiradă la adresa arbitrajului după eşecul FCSB-ului cu Bologna: “Îi sparge fața…”
8:15
Mihai Rotaru, despre excluderea lui Baiaram din lot: “Întotdeauna, deciziile lui Rădoi sunt bune”
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și