Închide meniul

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional şi a început să plângă după ce a calificat FCSB în grupele Conference League: “Soţia mi-a zis asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 august 2022, 0:02

Comentarii
Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional şi a început să plângă după ce a calificat FCSB în grupele Conference League: Soţia mi-a zis asta!

Nicolae Dică, într-un interviu / Captură gsp.ro

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional şi a început să plângă după ce a calificat FCSB în grupele Conference League. FCSB s-a calificat în grupele Conference League după ce a învins, în deplasare, Viking, scor 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Dică nu şi-a mai putut stăpâni emoţiile şi a început să plângă la interviul dat la zona mixtă. Nicolae Dică a început să plângă în momentul în care a vorbit despre familia sa.

  • Înscrie-te AICI pentru a câștiga două bilete la FCSB – Hermannstadt!

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional şi a început să plângă după ce a calificat FCSB în grupele Conference League

Nicolae Dică s-a emoţionat în momentul în care a vorbit despre reacţia pe care a avut-o fiul său.

Vorbeam după meci cu soția, mi-a spus că băiatul meu a plâns de bucurie. Când vorbesc despre familie… sunt oamenii care au fost alături de mine mereu”, a spus Nicolae Dică, cu lacrimi în ochi şi cu glasul “gâtuit” de emoţie, conform gsp.ro.

Nicolae Dică l-a convins pe Gigi Becali că este antrenor de TOP

Nicolae Dică l-a convins pe Gigi Becali că merită să fie antrenorul lui FCSB, după calificarea vicecampioanei României în grupele Conference League. Patronul roş-albaştrilor l-a felicitat, în direct, după Viking – FCSB 1-3.

Reclamă
Reclamă

Edjouma a deschis scorul în minutul 3 pentru FCSB, lovitură de cap la centrarea lui Florinel Coman. În minutul 25 portarul Târnovanu l-a agăţat în careu pe Karlsbakk şi Tripic a transformat penalty-ul acordat de arbitru. Cordea a marcat cu un şut de la distanţă în minutul 53, iar în minutul 90+4 Radunovic a transformat un penalty calificând echipa FCSB în grupele Conference League.

Latifundiarul din Pipera l-a felicitat pe Dică pentru schimbările făcute la pauză. Boboc a intrat în locul lui Pantea, iar Oaidă l-a înlocuit pe Bogdan Rusu. După golul marcat de Cordea, şi-a făcut apariţia pe teren şi Dulca, cel care l-a trimis pe bancă pe Edjouma.

A făcut foarte bine Dică că l-a schimbat, a echilibrat mijlocul. Asta a făcut Dică genial. Nu aveam mijlocul terenului. Tavi Popescu era tot mijlocaş, care nu deposeda nimic. Edjouma avea frică. Au intrat bine Oaidă şi Dulca. Şi-a revenit Oaidă, asta e imporatant!„, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

Reclamă

Am început foarte bine jocul, am reușit și să marcăm. Am primit acel gol dintr-o greșeală, acel 11 metri, dar important e că în repriza a doua am schimbat jocul și am marcat două goluri, dar și să avem alte ocazii de a marca. Dezamăgirea de la pauză a fost că nu am marcat mai multe goluri. Vreau mai multă concentrare în fața porții. Mi-au plăcut toți jucătorii. Toți au dat dovadă de atitudine bună. Îmi place acest grup, e din ce în ce mai puternic și d-asta sunt mândru că pot să-i antrenez„, a spus Nicolae Dică, după Viking – FCSB 1-3, la sport.ro.

Florinel Coman a surprins după ce Viking – FCSB 1-3

Florinel Coman a surprins imediat după ce FCSB s-a calificat în grupele Conference League. „Mbappe de România” a contribuit decisiv la victoria obţinută de FCSB pe terenul lui Viking, scor 2-1, în returul play-off-ului.

E o bucurie foarte mare pentru că ne-am îndeplinit primul obiectiv. Suntem fericiţi că am făcut un meci bun şi am marcat goluri. Nici nu am văzut (n.r. arbitrul când a acordat penalty) pentru că eram căzut pe gazon. S-a aruncat fundaşul, m-a lovit, e penalty.

Intrăm într-o competiţie, nu s-a mai întâmplat de mult timp. Nu cred că se gândeau la sărbătoare cei de aici. Am primit acel gol şi din nou a trebuit să suferim, că aşa suntem noi. Noi aveam un plus, nu ne-am gândit niciodată că e teren sintetic şi că pornim cu şansa a doua.

Sincer, o să ne fixăm obiectivul pentru că abia am ajuns în grupe. Am avut acest obiectiv, nu am putut să mergem pe două fronturi. De acum vom intra şi noi în horă.

Poate vom petrece puţin în autocar, atât. Până la urmă nu este o petrecere foarte mare pentru că eram favoriţi, chiar dacă am plecat cu handicap de un gol. Eram favoriţi!„, a declarat Florinel Coman după Viking – FCSB 1-3.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:53
Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând
9:42
“L-am sunat non-stop”. Cum i-a luat Rapid fața FCSB-ului pentru transferul lui Olimpiu Moruțan
9:14
Anunţul ministrului Sănătăţii despre starea fanilor lui PAOK răniţi în accidentul teribil din Timiş!
9:13
Novak Djokovic, calificare cu noroc în semifinalele Australian Open. Lorenzo Musetti s-a retras la 2-0 la seturi
8:56
Decizia lui PAOK în privinţa meciului cu Lyon, după tragedia din România! Apelul clubului către suporteri
8:55
Colegul lui Radu Drăgușin, implicat într-un accident rutier pe autostradă. Cauciucul mașinii sale a explodat
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România 4 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
Citește și