Pasiunea ascunsă a lui Ion Ţiriac. Cum l-a dat de gol Alexandru Arşinel, în urmă cu 2 ani: “Era ahtiat, îi plăcea”

Publicat: 30 septembrie 2022, 8:45

Comentarii
Pasiunea ascunsă a lui Ion Ţiriac. Cum l-a dat de gol Alexandru Arşinel, în urmă cu 2 ani: Era ahtiat, îi plăcea

Colaj Hepta

Pasiunea ascunsă a lui Ion Ţiriac. Cum l-a dat de gol Alexandru Arşinel, în urmă cu 2 ani. Alexandru Arşinel, regretatul actor care a murit la vârsta de 83 de ani, a avut o relaţie de prietenie şi cu Ion Ţiriac. Regretatul actor a făcut, în trecut, dezvăluiri despre întâlnirile pe care le avea cu miliardarul român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Arşinel a murit joi, la vârsta de 83 de ani. A lăsat în urmă multe momente frumoase în care i-a făcut să râdă pe români, dar şi o mulţime de amintiri alături de prieteni. Ion Ţiriac, unul dintre cei mai bogaţi români, a fost unul dintre prietenii marelui actor.

Pasiunea ascunsă a lui Ion Ţiriac. Cum l-a dat de gol Alexandru Arşinel, în urmă cu 2 ani: “Era ahtiat, îi plăcea”

În urmă cu 2 ani, Alexandru Arşinel a vorbit deschis despre relaţia de prietenie pe care o avea cu Ion Ţiriac.

(n.r. Ion) Ţiriac numai asta nu poate spune, că nu se pricepe. Cum îl percep? Joacă bine table. Este ahtiat să joace! Ţin minte, jucam după-amieze întregi. Îi place să joace table. Este un foarte bun gânditor, organizator, strateg. Un individ care şi-a făcut-o cu mâna lui. Tot ce a făcut, a făcut bine. Prin muncă! Îşi merită locul pe care îl are”, spunea Alexandru Arșinel la digisport.ro.

Ce spunea Alexandru Arşinel, în urmă cu 2 ani, despre Gigi Becali şi FCSB

Alexandru Arşinel a murit la vârsta de 83 de ani. Marele actor ţinea cu Steaua şi, în urmă cu doi ani, spunea că echipa lui Gigi Becali este continuatoarea celei care în 1986 câştiga Cupa Campionilor.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Arşinel spunea că îl apreciază pe Gigi Becali pentru investiţiile pe care le-a făcut în fotbal.

Cu FCSB țin, da. Nu neapărat pentru Gigi Becali. Îl apreciez pentru ceea ce face, a băgat bani mulţi în fotbal. A ridicat mulţi fotbalişti. Îi mişcă, îi ridică… Vă reamintesc că-l apreciez din punctul de vedere al investiţiilor.

S-ar fi putut ca fără investiţiile lui Becali, o parte a fotbalului românesc să dispară. Faptul că de undeva au venit nişte bani aproape permanent… Sunt credincios clubului Steaua de fotbal, faptul că şi-a schimbat câteva litere în faţă nu m-a determinat să renunţ. Nu am o pasiune specială pentru fotbalul jucat pe stadionul Steaua. Am o pasiune faţă jucătorii care au creat. M-a surprins că foşti colegi de la Steaua nu au putut să-şi dea mâna şi să meargă pe o anumită direcţie„, spunea în 2020 Alexandru Arşinel, la digisport.ro.

Reclamă

Alexandru Arşinel a murit la vârsta de 83 de ani

Actorul Alexandru Arşinel a murit la vârsta de 83 de ani, fiind internat la terapie intensivă la Spitalul Universitar din Capitală.

Director al Teatrului de revistă „Constantin Tănase”, Arşinel a jucat în filme şi piese de teatru de comedie, fiind cunoscut pentru lunga colaborare Stela Popescu.

Potrivit medicilor de la Spitalul Universitar, „în această seară, marele actor Alexandru Arşinel, s-a stins din viaţă în urma unei lungi suferinţe. Domnul Alexandru Arşinel a fost internat pe data de 15 septembrie 2022, în Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti şi de o săptămână se afla în secţia de Terapie Intensivă. Conducerea Spitalului Universitar de Urgenţă Bucureşti transmite condoleanţe familiei îndurerate. Dumnezeu să-l odihnească”.

Actorul Alexandru Arşinel era internat la Spitalul Universitar din Capitală, din cauza unor escare specifice celor care stau mult la pat, nefiind vorba despre o agravare a afecţiunii sale de fond, au declarat pentru News.ro surse medicale. Ulterior, reprezentanţii unităţii sanitare au anunţat că Alexandru Arşinel a fost transferat în secţia ATI, „având în vedere istoricul medical şi pentru a-l avea sub o supraveghere mai atentă”, scrie news.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:08

„În astfel de cazuri, pronosticul e rezervat” Ce spun experții despre situația lui Mircea Lucescu

13:54

Mihai Stoichiţă: “Sunt într-o barcă în care pot să fiu doar debarcat!” Nu concepe plecarea de la FRF

13:51

Viktor Gyokeres își protejează imaginea. Gestul său de la goluri devine marcă înregistrată

13:44

Pep Guardiola și “mișcarea disperată” să își păstreze starul la Manchester City. Real Madrid stă “la pândă”

13:34

Stoichiţă, întrebat frontal dacă FRF a greşit cu păstrarea lui Lucescu pe bancă la meciul cu Turcia: “Este vorba de soartă”

13:30

UPDATEMircea Lucescu a suferit al doilea infarct. Spitalul Universitar a dat ultimele informații despre selecționer

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 4 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 5 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 6 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu
Citește și