Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla după dezastrul cu Borussia Dortmund

Dan Roșu Publicat: 6 octombrie 2022, 8:43 / Actualizat: 30 mai 2023, 19:48

Comentarii
Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla după dezastrul cu Borussia Dortmund

Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla după dezastrul cu Borussia Dortmund / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla, miercuri seară, după eşecul cu Borussia Dortmund, scor 1-4, din Liga Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În campionat, FC Sevilla este pe locul 17, iar în Liga Campionilor ocupă ultimul loc în grupă.

”Președintele și vicepreședintele m-au informat că nu mai sunt antrenorul echipei. Au fost trei ani istorici, spectaculoși, cu trei calificări în Champions League. Nu am început bine acest sezon și ei au luat o decizie pe care a trebuit să o accept, chiar dacă nu mi-a plăcut.

Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla

Nu voi uita că fanii mi-au strigat numele la finalul meciului, e una dintre cele mai importante amintiri. Fanii sunt inteligenți, sunt cea mai importantă parte a clubului și ei știu ce s-a întâmplat în ultimii trei ani. Nu vreau să mă gândesc la cuvinte negative.

Trebuie să le mulțumesc oamenilor care m-au adus aici, lui Monchi și celor din conducere, jucătorilor și fanilor”, a spus Julen Lopetegui, după eșecul cu Dortmund.

Reclamă
Reclamă

Venit la Sevilla în 2019, el a câştigat în 2020 Liga Europa. Potrivit presei, el ar urma să fie înlocuit cu Jorge Sampaoli.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Mihai Stoica a găsit atacant pentru FCSB: “Dacă nu dă două goluri în primul meci, mă nenoroceşte Gigi”
Citește și