Închide meniul

Florin Răducioiu l-a taxat pe Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1: “Nu-mi place”

Viviana Moraru Publicat: 16 octombrie 2022, 16:44

Comentarii
Florin Răducioiu l-a taxat pe Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1: Nu-mi place

Florin Răducioiu/ Profimedia

Florin Răducioiu l-a taxat pe Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1. Fostul internaţional nu este încântat de jocul oltenilor, în ciuda victoriei obţinute in extremis în ultima rundă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a obţinut o victorie dramatică cu Petrolul. Rivaldinho a marcat în minutele de prelungiri ale meciului de pe “Ion Oblemenco”. Oltenii au suferit pe parcursul meciului, “lupii galbeni” fiind cei care au deschis scorul.

Florin Răducioiu l-a taxat pe Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova – Petrolul

Florin Răducioiu a analizat partida celor de la Universitatea Craiova, şi nu a fost încântat de jocul prestat de echipa lui Mirel Rădoi. Fostul internaţional român susţine că tehnicianul oltenilor nu a reuşit să-şi impună propriul stil de joc, iar acest fapt se observă în inconstanţa echipei.

“Nu mă entuziasmează foarte mult jocul Craiovei lui Rădoi. Au avut câteva ocazii de gol, hai să fim sinceri acum! Dar nu are un stil de joc implementat de el de atât timp. Nu-mi place! Are anumite momente ale jocului în care, prin câteva acţiuni individuale, reuşeşte să creeze ocazii de gol.

Câteva acţiuni colective puţine, mai ales pe banda dreaptă. Câteva faze interesante, dar nu mă entuziasmează, sincer, jocul lui. Repet, nu sunt antrenor, evident. Nu mi-a plăcut niciodată apărarea cu trei fundaşi centrali. Dar, repet, el este antrenor şi hotăreşte propria tactică. Este un joc care nu mă entuziasmează şi nu îmi place.

Reclamă
Reclamă

Rămâne de văzut, cum el însuşi a spus: <<trebuie să dăm mai multă continuitate rezultatelor!>>. Dar rezultatele trebuie să fie o consecinţă a unui stil de joc pe care el încă nu îl are”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit Prima Sport.

Sorin Cârţu, impresionat de doi jucători, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1

Sorin Cârţu s-a declarat nemulţumit de faptul că Universitatea Craiova a obţinut victoria in extremis cu Petrolul. În ciuda acestui fapt, oficialul clubului oltean a lăudat schimbările făcute de Mirel Rădoi.

Remarcaţii lui Cârţu au fost Andrei Ivan şi Jovan Markovic. Cel din urmă a fost introdus în minutul 70, în locul lui Sergiu Hanca.

Reclamă

„Când iei 3 puncte, te bucuri. Nu sunt mulţumit, dar când dai gol sau primeşti în minutul 90, mai pui şi pe şansă şi pe neşansă. Puteam să dăm gol mai devreme. Au fost nişte şuturi periculoase, cu puţină şansă puteau să intre în poartă. Eu zic că a mizat bine şi a schimbat foarte bine Mirel.

Nu înţeleg ce se întâmplă şi nu găsesc o rezolvare. Chiar şi eu am avut o discuţie şi le-am spus că tot ce ni se întâmplă, ni se întâmplă în primul sfert de oră din repriza a doua. A intervenit bine Arlauskis, dar la faza aia trebuia şi el ajutat. A avut un reflex deosebit.

Ivan şi Markovic sunt jucători care creează frisoase printre echipe. Vin şi după nişte accidentări, în special Andrei. Sunt puţin în urmă cu ritmul de joc. Ei sunt importanţi pentru noi. Markovic a avut o perioadă cu două meciuri excelente, dar aşa e la vârsta lui. Mă bucur pentru Rivaldinho, a mai apărut cu gol care a fost anulat aiurea la partida cu Mioveni”, a declarat Sorin Cârţu, pentru Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:41
Lamine Yamal s-a accidentat şi Hansi Flick pune tunurile pe Luis de la Fuente: “Sunt foarte supărat”
14:10
UPDATEProgramul românilor la Campionatele Mondiale de Atletism. Rareş Toader şi Alina Rotaru-Kottmann au ratat finala
13:57
Claudiu Niculescu e ca şi demis de la Slatina! Nu a câştigat meciul decisiv pentru viitorul lui
13:57
Noua Zeelandă – Africa de Sud 10-43! Cea mai drastică înfrângere din istoria “All Blacks” pe teren propriu
13:40
Juventus – Inter LIVE TEXT (19:00). Primul mare derby pentru Cristi Chivu în Serie A
13:21
CS Dinamo a pierdut, Sepsi a câştigat primul meci de după decizia rară a Comisiei de Disciplină!
1 Gică Hagi a cerut plecarea unui om din FRF, dacă ar fi preluat naţionala: “Era primul OUT” 2 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 3 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru 4 Marius Șumudică, salariu „extraterestru” la noua echipă! Va antrena doi români 5 Lovitură uriașă pentru un jucător de la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunțul: “Stă un an!” 6 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia
Citește și