Închide meniul

Gigi Becali a făcut anunţul momentului despre Nicolae Dică, după Anderlecht – FCSB 2-2

Dan Roșu Publicat: 27 octombrie 2022, 22:05

Comentarii
Gigi Becali a făcut anunţul momentului despre Nicolae Dică, după Anderlecht – FCSB 2-2

Nicolae Dică, într-o conferinţă de presă / Antena Sport

Gigi Becali a făcut anunţul momentului despre Nicolae Dică, după Anderlecht – FCSB 2-2. Antrenorul rămâne la echipă chiar şi după ce roş-albaştrii au fost eliminaţi din Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Decizia are legătură şi cu faptul că Gigi i-a refuzat demisia lui Mister Nick după rezultatele teribile din dubla cu Silkeborg, terminată cu un sever 0-10.

Gigi Becali a făcut anunţul momentului despre Nicolae Dică

“Nu se pune problema de Dică acum, nu se pune problema. Dacă el a vrut să plece și nu l-am lăsat. Am avut 4 victorii, înseamnă că avem valoare. Poate că o redresează și văd posesie la echipa asta”, a spus Becali, citat de digisport.ro.

Pe de altă parte, Gigi are motive de bucurie. Îi vor intra în conturi aproape 4 milioane de euro, după rezultatele din grupa de Conference League.

Câţi bani a încasat FCSB după umilinţele din Conference League

Astfel, pentru accederea în grupele Conference League, Becali a încasat 3.44 milioane de euro. La această sumă, adăugăm 332.000 de euro pentru cele două egaluri, 0-0 şi 2-2, cu Anderlecht. Totalul este altfel de 3.76 milioane de euro, la care se va adăuga şi market poolul.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a luat foc după Anderlecht – FCSB 2-2

Gigi Becali a luat foc după Anderlecht – FCSB 2-2. Patronul de la FCSB a spus că echipa nu are viitor.

„Nu mă interesează ce s-a făcut. Pe mine mă interesează viitorul, nu ce șanse avem. Viitorul… pe jocul ăsta nu există viitorul. Cu jocul ăsta, ce facem noi, nu există viitor. Nu e, dacă nu o bați pe Anderlecht, e echipă slabă rău. Are nume? Ce dacă are nume. Nu jucăm nimic, nu pasăm nimic. Nu avem viitor. O să vedem ce se întâmplă.

Compagno trebuia ținut pentru campionat. L-a scos și pe Olaru ca să-l odihnească. Tavi și-a mai revenit, puțin. Coman parcă nu mai e fotbalist. Nu știu ce se întâmplă. Coman nu mai este fotbalist.

Reclamă

Nu mai e deloc! Dacă dă mingea la ultima fază, îi dă Radaslavescu mingea, intră și tu în careu. Dă pasă, centrează dacă nu ai curaj. Nu se face așa ceva. Niciun duel nu rămâne cu mingea la el, nu înțeleg. Ăsta nu mai e fotbalist.”, a mai spus Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și