Închide meniul
Foto

Ea e cea mai bogată româncă! Cum a putut să facă 700 de milioane de dolari şi cum arată acum

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2022, 13:06

Ea e cea mai bogată româncă! Cum a putut să facă 700 de milioane de dolari şi cum arată acum

Anastasa Soare, în cadrul unui eveniment

Anastasia Soare este cea mai bogată româncă! În topul anunţat de Forbes, cea poreclită “Regina Sprâncenelor” e pe locul 8 în total, într-o ierarhie dominată de Dragoş şi Adrian Pavăl.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Femeia de 65 de ani are o avere de 3.4 miliarde de lei (700 de milioane de dolari), în creştere evidentă faţă de anul trecut, când era estimată la 2.5 miliarde de euro.

Nu tot timpul viaţa a fost una uşoară pentru Soare. A rămas orfană de tată la doar 12 ani. Drama a întărit-o şi, după ce a studiat arta şi arhitectura, a plecat peste Ocean. Acolo s-a angajat ca estetician la un salon de înfrumuseţare. În 1997 şi-a deschis şi prima afacere.

Cine este Anastasia Soare, cea mai bogată româncă

Anastasia Soare este fondatorul și CEO-ul brandului Anastasia Beverly Hills. Născută în Constanța, a decis să plece din țară în 1989. A ajuns în Las Vegas și s-a angajat ca estetician. A ajuns să se ocupe de sprâncenele vedetelor din Statele Unite.

„Anastasia Soare este cunoscută ca fiind Regina Sprâncenelor și se bucură de clienți celebri precum: Oprah, Madonna, Jennifer Lopez, Naomi Campbell, Jada Pinkett Smith, Lara Flynn Boyle, Penelope Cruz, Sharon Stone, si alții.

Reclamă
Reclamă

Anastasia a aparut în Vogue, W, Town & Country, Elle, InStyle, Allure, Entertainment Weekly, Newsweek, People, Flaunt, and Los Angeles Magazine„, a dezvăluit românca pe site-ul ei.

Cum arată topul celor mai bogaţi români

  • 1. Dragoș și Adrian Pavăl (materiale de construcție și amenajări interioare) – 13 miliarde de lei
  • 2. Ion Țiriac (auto, imobiliare, financiar) – 8,5 miliarde de lei
  • 3. Daniel Dines (IT) – 8 miliarde de lei
  • 4-5. Ion Stoica și Matei Zaharia (IT) – 7,5 miliarde de lei
  • 6. Florin și Măriuca Talpeș (IT) – 4,7 miliarde de lei
  • 7. Ștefan Vuza (produse chimice) – 4,5 miliarde de lei
  • 8. Anastasia Soare (cosmetice) – 3,4 miliarde de lei
  • 9. Anca Vlad (produse farmaceutice) – 2,8 miliarde de lei
  • 10. Victor Căpitanu și Andrei Diaconescu (imobiliare) – 2,5 miliarde de lei

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:35

Karlo Muhar, prima reacție după ce a semnat cu CFR Cluj: “M-am întors acasă!”

17:04

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 6 iunie

16:57

Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial

16:49

LIVE TEXTCristi Chivu, la Inter! Toate detaliile: românul a ajuns la sediul clubului

16:43

Cu cine atacă Mircea Lucescu la Viena. Primul 11 al tricolorilor la meciul Austria-România

16:42

Singurul detaliu care mai stă în calea înțelegerii dintre Cristi Chivu și Inter! Dezvăluirea făcută de italieni

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 4 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 5 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 6 Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB
Citește și