Închide meniul

Dan Șucu a dezvăluit cu ce echipă ținea, până să investească la Rapid: „Țineam cu Steaua!” Mesaj pentru fanii giuleșteni

Viviana Moraru Publicat: 26 noiembrie 2022, 8:26

Dan Șucu a dezvăluit cu ce echipă ținea, până să investească la Rapid: Țineam cu Steaua!” Mesaj pentru fanii giuleșteni

Dan Șucu, în timpul unei conferințe de presă / Hepta

Dan Șucu a recunoscut ce echipă simpatiza, până să investească la Rapid. Acționarul giuleștenilor a declarat că, în copilărie, era fanul rivalei giuleștenilor, Steaua, însă în prezent, „gusturile” i s-au schimbat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Șucu se află la conducerea Rapidului din vară. Giuleștenii, cu  el la cârmă, se luptă pentru primele locuri din clasament, fiind pe poziția a treia, la opt puncte de liderul Farul.

Dan Șucu a dezvăluit cu ce echipă ținea, până să investească la Rapid

Dan Șucu a negat zvonurile conform cărora ar fi suporter Dinamo, și a dezvăluit că a provenit dintr-o familie în care tatăl său avea grade în armată. Astfel, co-proprietarul de la Rapid a declarat că mergea destul de des la meciurile Stelei, fiind suporterul roș-albaștrilor.

Cu toate acestea, Șucu le transmite un mesaj suporterilor Rapidului, și se declară acum fan al giuleștenilor, în ciuda trecutului său stelist.

„N-am ținut niciodată cu Dinamo. Sunt copil de colonel, nu aveam cum să merg la Dinamo. Mergeam de mână cu el la meciurile Stelei. Da, țineam cu Steaua! Era normal, mergeam cu tata. Îi vedeam pe Iordănescu, pe Liță Dumitru.

Reclamă
Reclamă

Ce a făcut domnul Duckadam, nu a făcut nimeni pe lumea asta. Acum sunt rapidist și iubesc ce fac aici. Sunt convins că pot să fac pentru Rapid cel puțin tot atât cât poate un rapidist pur-sânge”, a declarat Dan Șucu, pentru digisport.ro.

Reacţia lui Dan Şucu despre transferurile lui Coman şi Alibec la Rapid

Reacţia lui Dan Şucu despre transferurile lui Coman şi Alibec la Rapid nu a întârziat să apară. Patronul Rapidului a reacţionat imediat după ce Gigi Becali i-a transmis să îl sune dacă îl vrea pe Coman.

Dan Şucu s-a ferit să dea un răspuns concret, însă a precizat că „există bani pentru ceva ce justifică”. Mutu a recunoscut că s-a vorbit despre Florinel Coman, dar şi că Hagi i-a transmis că Alibec ar fi portrivit la Rapid.

Reclamă

„Bani există. Există bani pentru o oportunitate care justifică„, a spus Dan Şucu. Preşedintele Rapidului, Daniel Niculae, l-a completat pe patronul său.

„Haideți să vorbim despre lucruri cu totul și cu totul diferite, să vorbim despre meciurile care ne-au rămas de jucat, pentru că mai avem meciuri importante, atât în campionat, cât și meciul care este decisiv pentru calificarea în sferturile Cupei României, de la Cluj.

A apărut și această oportunitate, din punctul meu de vedere extraordinară, de a face un triunghiular cu două nume importante din fotbalul european și mai e mult până să îi scriem Moșului despre jucători„, a spus şi Daniel Niculae.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:02

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

11:52

„Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB

11:37

„Nu-l nimeream nici din 30 de încercări”. Mihai Stoica, surprins de numirea lui Costel Gâlcă la Rapid. Pe cine ar fi mizat

11:28

Drumul infernal al naţionalei către World Cup 2026 continuă sâmbătă (21:45). Austria – România, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

11:26

Aryna Sabalenka – Iga Swiatek, LIVE TEXT (16:00). Duel de gală pentru finala de la Roland Garros

11:22

Novak Djokovic poate reveni în Top 4 ATP, după Roland Garros

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și