Dinamo, remiză nebună cu Veszprem în Liga Campionilor! Revenire incredibilă a echipei lui Xavi Pascual

Alexandru Ivan Publicat: 15 decembrie 2022, 21:27

Dinamo a remizat cu Veszprem în Liga Campionilor!

Jucătorii lui Dinamo, în timpul unui meci / Profimedia

Dinamo a remizat, pe teren propriu, cu formaţia maghiară Veszprem HC, scor 31-31, în etapa a 10-a din grupa A din Liga Campionilor.

Principalii marcatori pentru Dinamo au fost Akimenko 7 goluri, Zeinelabedin 6, iar de la oaspeţi s-a remarcat Vailupau 7 reuşite. La pauză, maghiarii conduceau cu 16-13, însă dinamoviștii au revenit spectaculos.

În etapa a 10-a s-au mai jucat meciurile dintre GOG – FC Porto 34-33, PSG – SC Magdeburg 33-37, iar ultima dispută, tot joi seară, va fi între Wisla Plock – HC Zagreb.

În primele meciuri din grupă, Dinamo a obţinut rezultatele: 28-30 cu SC Magdeburg, 30-33 cu Veszprem HC, 38-38 cu GOG, 32-27 cu FC Porto, 29-35 cu PSG Handball, 29-28 şi 27-27 cu HC Zagreb, 32-27 şi 28-26 cu Wisla Plock.

După 10 etape, campioana României are 11 puncte în clasamentul grupei A, locul 4.

Dinamo, locul 4 în grupa de Liga Campionilor

Meciurile din Liga Campionilor se vor relua în 8 februarie 2023, atunci când Dinamo Bucureşti va juca în deplasare, cu FC Porto.

Doar primele două clasate în fiecare grupă se califică direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6 vor disputa meciuri în play-off, în 22 şi 30 martie 2023, urmate de sferturile de finală, în 10 şi 18 mai, respectiv Turneul Final Four, la Koln, în 17-18 iunie.

Deţinătoarea trofeului este FC Barcelona. Dinamo Bucureşti nu a trecut de faza grupelor în sezonul anterior.

20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:00 LIVE TEXTU Cluj – Dinamo 1-0. Daniel Popa a deschis scorul cu un şut la colţul lung 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 LIVE VIDEOBernadette Szocs – Natalia Bajor e ACUM, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri 18:36 CSM Bucureşti, OUT din Liga Campionilor. A ratat calificarea în Final Four după ce a pierdut şi returul cu Metz 18:33 „Să nu se repete!” Gigi Corsicanu, semnal de alarmă pentru șefii de la Rapid! Motivul pentru care fanii nu fac deplasarea la Cluj 17:56 „I-ar fi făcut rău! Nu a gândit ca un părinte!” Adevăratul motiv pentru care Gică Hagi nu l-a transferat pe Ianis la Farul 17:35 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a obținut pole-position-ul, live în AntenaPLAY 17:05 LIVE VIDEOSporting – Portimonense e acum LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Boavista – Gil Vicente 1-1 Vezi toate știrile