liga campionilor

Ronald Koeman, înaintea şocului Barcelona – Bayern, din Champions League: „Mulţumită mie, avem un viitor”. Ce a spus despre umilinţa cu 2-8. „Este şansa să îi facem să sufere”
Fotbal • 13 septembrie, 17:46

CSM Bucureşti, debut de coşmar în Liga Campionilor! „Tigroaicele” au fost învinse de Team Esbjerg + Echipa lui Florentin Pera nu s-a prezentat la meciul cu Metz
Handbal • 12 septembrie, 17:14

(P) Champions League 2021 – 2022: Analiza grupelor și favoritele competiției
Diverse • 8 septembrie, 13:48

Atmosferă incredibilă în play-off-ul Ligii Campionilor! „A luat foc” peluza înainte de Brondby – Salzburg
Fotbal extern • 26 august, 14:07

Lionel Messi, mesaj pentru fanii Barcelonei: „Ştiau că merg la un club câştigător!” Noua vedetă a lui PSG nu promite Liga Campionilor: „Nu câştigă mereu cei mai buni”
Fotbal extern • 11 august, 18:03

Preliminarii Liga Campionilor | Seară fără surprize! Dinamo Zagreb nu i-a dat nicio şansă lui Omonia, Ferencvaros s-a distrat cu Zalgiris, iar Legia a „tremurat” cu Flora
Fotbal extern • 27 iulie, 22:19

Preliminarii Liga Campionilor | „Super” Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray! Steaua Roşie s-a făcut de râs + Cât s-a terminat Slovan Bratislava – Young Boys, meciul care poate decide viitoare adversară a CFR-ului
Fotbal extern • 21 iulie, 23:54

Seară nebună în preliminariile UEFA Champions League! Rapid Viena, victorie uriaşă în faţa Spartei Praga + Celtic s-a încurcat cu Midtjylland
Fotbal extern • 20 iulie, 23:59

Lincoln Red Imps – CFR Cluj 1-2 | Campioana României, pusă la zid după ce s-a chinuit în Gibraltar: „Arată ca o echipă care-și lucrează antrenorul!”
Fotbal • 20 iulie, 21:14

CFR Cluj şi-a aflat posibila adversară din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor! Misiune dificilă pentru Marius Şumudică
Fotbal extern • 19 iulie, 13:20

Thomas Tuchel a semnat un nou contract cu Chelsea. Roman Abramovich l-a „premiat” pentru câştigarea Champions League
Fotbal • 4 iunie, 16:31

De Bruyne a suferit o fractură după ciocnirea cu Rudiger! „Tocmai m-am întors de la spital. Ne vom reveni”
Fotbal extern • 30 mai, 14:14

Suma uriaşă câştigată de Chelsea după victoria istorică din finala Champions League
Fotbal extern • 30 mai, 10:58

Roman Abramovich a coborât pe gazon şi a vorbit prima oară cu Thomas Tuchel! Anunţul făcut de managerul lui Chelsea
Fotbal extern • 30 mai, 10:38

Chelsea – Real Madrid | A surprins discursul lui Zinedine Zidane de pe Stamford Brigde. Ce le-a spus jucătorilor înainte de returul semifinalei Ligii Campionilor
Fotbal extern • 5 mai, 10:44

Manchester City – PSG 2-0 | Mauricio Pochettino a anunţat momentul decisiv din dubla cu City: "Sunt dezamăgit de ceea ce s-a întâmplat"
Fotbal extern • 5 mai, 6:35

Aleksander Ceferin, ultimatum pentru Real Madrid, Barcelona, Juventus și AC Milan: "Atunci nu vor mai juca în Champions League!"
Fotbal extern • 23 aprilie, 18:51

OFICIAL | Schimbări uriaşe în Liga Campionilor! UEFA a aprobat noul format. Cum va arăta cea mai importantă competiţie intercluburi
Fotbal extern • 19 aprilie, 14:07

Banii și Real Madrid se iubesc la infinit! 110.690.000 euro din Champions League. Până acum!
Fotbal extern • 15 aprilie, 10:40

PSG – Bayern 0-1 | Nebunie la Paris! Cum au sărbătorit Neymar şi Mbappe după ce au eliminat campioana Europei. VIDEO
Fotbal extern • 14 aprilie, 5:47

PSG – Bayern 0-1 şi Chelsea – Porto 0-1. Au câştigat, dar nu s-au calificat! Neymar şi Mbappe, în semifinalele Champions League! Golul fabulos al portughezilor nu a mai contat
Fotbal extern • 13 aprilie, 20:55

VIDEO | Bayern – PSG 2-3, FC Porto – Chelsea 0-2. Spectacol de cinci stele în Champions League. Campioana Europei, "demolată" de Mbappe şi Neymar. Chilwell şi Mount, goluri memorabile!
Fotbal extern • 7 aprilie, 20:55

De 16 ani nu a mai trăit Liverpool un asemenea coşmar în prima repriză! Real Madrid a demolat-o în 45 de minute. Cifre uluitoare
Fotbal extern • 6 aprilie, 20:01

Real Madrid – Liverpool | Dezastru pentru Zinedine Zidane. După Ramos, l-a pierdut şi pe Raphael Varane! Francezul, testat pozitiv cu Covid-19
Fotbal extern • 6 aprilie, 12:00

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor. Bayern – PSG şi Real Madrid – Liverpool, şocurile din sferturi. Ai şi programul semifinalelor
Fotbal extern • 19 martie, 9:50

Liga Campionilor | Bayern – Lazio 2-1 şi Chelsea – Atletico 2-0. Simeone, OUT din Champions League! Radu Ştefan, nicio şansă în faţa lui Bayern
Fotbal extern • 17 martie, 18:35

Istvan Kovacs conduce Bayern Munchen – Lazio, duel de gală din returul optimilor Ligii Campionilor! Ovidiu Haţegan, rezervă
Fotbal extern • 15 martie, 12:38

A vândut mărgele pe stradă, acum e amenințare pentru Real Madrid: 19 goluri în 35 de partide!
Fotbal extern • 15 martie, 10:42

CSM București – SCM Râmnicu Vâlcea 21-27. "Tigroaicele", calificare cu mari emoţii! Cristina Neagu a fost în zi de graţie. Cu cine se duelează în "sferturile" Ligii Campionilor
Handbal • 13 martie, 15:52

Doar patru barcelonezi pot participa la remontada: Ter Stegen, Umtiti, Busquets și Messi au fost la acel 6-1 istoric
Fotbal extern • 10 martie, 9:43

Cristiano Ronaldo a trădat-o pe Juventus? Răspunsul dat de legendarul Alex Del Piero după dezastrul cu Porto
Fotbal • 10 martie, 7:28

Video | Erling Haaland, alergat de jucătorii Sevillei după marcarea golului 2! Ce s-a întâmplat la finalul meciului şi reacţia "omului record" de la Dortmund
Fotbal extern • 10 martie, 6:50

Scene ireale în Dortmund – Sevilla! Haaland a început să urle la portarul advers! Decizii incredibile luate cu ajutorul VAR. Cifre uluitoare ale norvegianului, după dubla cu Sevilla
Fotbal extern • 9 martie, 20:27

SCM Râmnicu Vâlcea – CSM București 24-33. Victorie uriaşă în derby-ul românesc din optimile Champions League: "Nici nu am visat". Cristina Neagu, 13 goluri!
Handbal • 6 martie, 15:30

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Meciul vieții pentru Victor Pițurcă la Steaua! Echipa care l-a impresionat pe fostul selecționer: ”Era peste Barcelona!”
Fotbal • 26 februarie, 11:33

Atletico Madrid – Chelsea 0-1 | Olivier Giroud a marcat un gol uriaş. "A durat cam mult până s-a luat decizia". Ce spune de bunul prieten Claudiu Keşeru
Fotbal extern • 24 februarie, 5:54

Atletico Madrid – Chelsea 0-1. Meciul anului în România pe Arena Naţională. Giroud, gol superb din foarfecă. Până şi el a crezut că e ofsaid
Fotbal extern • 23 februarie, 20:40

Erling Haaland, fabulos şi în afara terenului. "M-a inspirat Mbappe. L-am văzut reuşind hat-trick-ul cu Barcelona". Cifrele uriaşe ale celor doi atacanţi minune
Fotbal extern • 18 februarie, 6:43

Metz – CSM București 25-22. Înfrângere fără drept de apel pentru “tigroaice”. Urmează un duel 100% românesc, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în “optimi”
Handbal • 13 februarie, 16:00

Atletico Madrid – Chelsea, pe Arena Naţională! Anunţul oficial: se va juca fără spectatori
Australian Open • 10 februarie, 9:21

CSM București – Esbjerg 28-26. Victorie crucială pentru “tigroaice” în Liga Campionilor. Cristina Neagu a avut o evoluţie senzaţională!
Handbal • 6 februarie, 15:45

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Gabi Balint, povești savuroase de la Sevilla 86! Cum a ajuns să execute penalty și cum au petrecut după meci
Fotbal • 6 februarie, 8:49

Pepe la Real Madrid: ”Cannavaro, acoperă-mă!” ”Ce să-ți fac??? Aici fiecare e pe barba lui, tată!”
Fotbal extern • 18 ianuarie, 17:33

Cristina Neagu şi-a acuzat colegele după dezastrul din Champions League. Ce a spus vedeta lui CSM Bucureşti despre prelungirea contractului
Handbal • 16 ianuarie, 17:00

CSM Bucureşti nu îşi revine în Ligă. Eşec cu FTC Budapesta. Cristina Neagu, 9 goluri marcate
Handbal • 9 ianuarie, 15:58

Real Madrid a răpus-o pe Inter. Liverpool, învinsă acasă de Atalanta! Toate rezultatele din Champions League
Fotbal • 25 noiembrie, 20:03

Nu se întâmplă doar la fotbal! Datorii uriaşe la CSM Bucureşti. De când nu şi-a mai primit banii Cristina Neagu
Handbal • 19 noiembrie, 17:08

Nebunie totală! 35 de goluri marcate în 8 meciuri! Bayern şi Gladbach au dat câte 6. Liverpool a demolat-o pe Atalanta, Real a câştigat cu Inter
Fotbal • 3 noiembrie, 20:35

Grupele Champions League. Rezultatele înregistrate în prima etapă! Bayern a "distrus-o" pe Atletico, Real Madrid s-a făcut de râs cu Șahtior
Fotbal extern • 21 octombrie, 16:40

Ceva e putred în Danemarca! Dramă pentru Stanciu! Slavia Praga a fost eliminată din Liga Campionilor, după ce a primit 3 goluri în 8 minute
Fotbal extern • 30 septembrie, 21:08