Închide meniul
Foto

David Beckham s-a dus să vadă debutul fiului său la Brentford, dar a fost „încolţit” de fani. Modul fabulos prin care a „evadat”

Viviana Moraru Publicat: 11 ianuarie 2023, 8:57

Reclamă
David Beckham s-a dus să vadă debutul fiului său la Brentford, dar a fost „încolţit” de fani. Modul fabulos prin care a „evadat”

David Beckham, prezent la debutul fiului său/ Profimedia

David Beckham a mers să vadă debutul fiului său la Brentford, dar a fost „încolţit” de fani! Fostul star al naţionalei Angliei a fost nevoit să „evadeze” într-un mod uluitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fiul lui David Beckham, Romeo, în vârstă de 20 de ani, a fost împrumutat de Inter Miami la formaţia secundă a celor de la Brentford. La primul meci, tânărul a avut parte de susţinerea tatălui său din tribune.

David Beckham s-a dus să vadă debutul fiului său la Brentford, dar a fost „încolţit” de fani

David Beckham a fost imediat asaltat de fani, la partida fiului său. Fostul internaţional englez a fost nevoit să apeleze la un mod inedit de a „evada” din calea oamenilor care au năvălit asupra sa, notează presa din Anglia.

Beckham a sărit un gard şi a mers printr-o zonă de tufişuri, pentru a evita întâlnirea cu fanii care nu se aşteptau să-l întâlnească la o partidă din ligile inferioare ale Angliei (VEZI GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI).

Reclamă
Reclamă

Romeo Beckham a intrat pe parcurs, în partida dintre Brentford II şi Erith&Belvedere, sub privirile tatălui său. David Beckham a aşteptat ca fiul său să debuteze, într-o ploaie torenţială, ca mai apoi să fie nevoit să fugă din calea celor puţin peste 550 de fani prezenţi la partidă.

Fiul lui David Beckham a semnat cu o echipă din Anglia

Fiul lui David Beckham a semnat cu o echipă din Anglia. Romeo Beckham va juca la formația secundă a lui Brentford până la vară. Romeo are 20 de ani și evoluează pe postul de mijlocaș dreapta.

Romeo Beckham a fost prezentat oficial la Brentford, iar tatăl său i-a fost alături.

Reclamă

Legendarul mijlocaș al lui Manchester United a revenit în Anglia pentru a-și vedea fiul cum îi calcă pe urme.

Romeo Beckham a fost transferat sub formă de împrumut de Brentford de la Inter Miami, clubul din SUA patronat de tatăl său.

Tânărul mijlocaș va evolua la echipa secundă a „albinelor” până în luna mai. Romeo se antrena deja cu Brentford de două luni, iar astăzi a devenit oficial jucătorul clubului din Anglia.

Până acum, fiul lui David Beckham a jucat la echipa secundă a lui Inter Miami. Cum campionatul din SUA se va relua abia în iunie, Romeo n-a stat pe gânduri și a acceptat aventura din fotbalul englez, unde tatăl său a scris istorie.

„Sunt foarte mândru și fericit să fiu aici! Am venit aici pentru a mă menține în formă. Am avut această oportunitate de a veni sub formă de împrumut și nu am fost niciodată mai încântat.

A fost un sezon bun (n.r. – în SUA), cu multe suișuri și coborâșuri, dar sunt bucuros că sunt aici și voi vedea ce voi face”, a spus Romeo Beckham, pnetru brentfordfc.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

11:03

Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

10:52

„Poate Real Madrid să întoarcă scorul cu Arsenal?” Specialiștii englezi au dat verdictul: „De asta au nevoie”

10:20

Horațiu Moldovan, ca și transferat! Portarul român va evolua în Serie A din sezonul viitor

9:54

„Favoritul” lui Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova nu e Alexandru Mitriță: „Cu el începe echipa”

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și