Închide meniul

Bogdan Racovițan regretă plecarea lui Deian Sorescu la FCSB: „O să-mi fie dor de el, va fi în sufletul meu”

Sebastian Cristian Publicat: 13 ianuarie 2023, 18:49

Reclamă
Bogdan Racovițan regretă plecarea lui Deian Sorescu la FCSB: O să-mi fie dor de el, va fi în sufletul meu”

Bogdan Racovițan regretă că Deian Sorescu a plecat la FCSB / AS.ro

Bogdan Racovițan regretă plecarea lui Deian Sorescu la FCSB. Fundașul român de 22 ani de la Rakow a rămas fără cel mai bun prieten al său, după ce Deian Sorescu s-a înțeles cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Racovițan a declarat că se înțelegea excelent cu Sorescu și speră să se reîntâlnească la națională.

Bogdan Racovițan regretă plecarea lui Deian Sorescu la FCSB

În același timp, fundașul român are numai cuvinte de laudă pentru Deian și îi urează tot binele la noua sa echipă.

„Am stat în cameră cu Deian. Îmi pare rau că-l pierd pentru că ne înțelegeam foarte bine, dar ăsta este fotbalul. Îi doresc tot ce-i mai bun. I-am zis că o să-mi fie foarte dor de el și sper să ne găsim la națională. Am petrecut numai momente bune cu el și va fi în sufletul meu pentru toată viața”, a declarat Bogdan Racovițan despre Deian Sorescu.

Fundașul de la Rakow a vorbit și despre situația sa de la clubul polonez, explicând de ce este dificil să se adapteze.

Reclamă
Reclamă

„Eu mă simt foarte bine aici la Rakow. Este un club foarte bun, cu ambiție. Antrenorul este foarte exigent însă și nu este ușor să te adaptezi. Are așteptări mari și vrea să scoată cel mai bun de la fiecare. De asta ne luptăm la campionat și avem obiective foarte mari”, a mai spus Racovițan.

Cotat la 600.000 de euro, Bogdan Racovițan evoluează la Rakow din sezonul 2021/2022. Fundașul a mai jucat pentru Dijon și FC Botoșani.

Polonezii au anunțat câți bani plătește Gigi Becali pentru transferul sub formă de împrumut al lui Deian Sorescu la FCSB

Jurnaliștii din Polonia au anunțat câți bani plătește Gigi Becali pentru a-l aduce sub formă de împrumut pe Deian Sorescu la FCSB.

Reclamă

După ce, inițial, cele două cluburi nu s-au înțeles, impresarul Ioan Becali a anunțat, vineri, că FCSB și Rakow au ajuns la un acord, informație confirmată și de presa din Polonia. Conform publicației weszlo.com, vicecampioana României va plăti 150.000 de euro pentru împrumutul pe 6 luni al fotbalistului de 25 de ani.

FCSB va avea clauză să-l transfere definitiv pe Sorescu la finalul sezonului, în schimbul sumei de un milion de euro, mai anunță sursa citată.

„Cluburile FCSB și Rakow s-au înțeles pentru transferul lui Deian Sorescu. Se așteaptă doar perfectarea actelor”, a fost anunțul făcut de Giovanni Becali, pentru fanatik.ro.

Deian Sorescu se află sub contract cu Rakow până în 2025. Mijlocașul român a ajuns în Polonia iarna trecută, când a fost cumpărat de la Dinamo, în schimbul a 700.000 de euro.

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:20

Horațiu Moldovan, ca și transferat! Portarul român va evolua în Serie A din sezonul viitor

9:54

„Favoritul” lui Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova nu e Alexandru Mitriță: „Cu el începe echipa”

9:39

Hansi Flick a „spart gheața” la Barcelona. Borna impresionantă stabilită, după calificarea în semifinalele Champions League

9:18

„Îi e frică, sunt prea specialist”. Gigi Becali, mesaj direct pentru Dan Petrescu înainte de FCSB – CFR Cluj

9:18

VIDEONebunie în vestiarul lui Al Sharjah după calificarea echipei lui Olăroiu în finala Ligii Campionilor Asiei 2

9:00

„De nerecunoscut!” Spaniolii l-au taxat pe Lamine Yamal, după ce Barcelona a „tremurat” cu Dortmund

1 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 2 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și