Italienii sunt la picioarele lui Răzvan Marin, după pasa decisivă din Empoli – Sampdoria 1-0. Ce notă a primit

Valentin Pîrcălabu Publicat: 17 ianuarie 2023, 9:03 / Actualizat: 17 ianuarie 2023, 14:20

Răzvan Marin, remarcatul serii după ce a dat două pase de gol în Empoli - Bologna 3-1

Răzvan Marin, într-un meci pentru Empoli / Profimedia

Italienii sunt la picioarele lui Răzvan Marin, după pasa decisivă din Empoli – Sampdoria 1-0. Internaţionalul român a pasat decisiv la unicul gol al partidei.

După ce a marcat etapa trecut împotriva lui Lazio, Răzvan Marin a reuşit o nouă evoluţie impresionantă pentru Empoli. De această dată, Răzvan Marin a fost responsabil cu pasa decisivă.

Răzvan Marin a executat perfect un cornerul din care Ebuehi a reuşit să marcheze primul său gol din carieră în Serie A. Răzvan Marin a încasat un cartonaş galben în minutul 71, iar în prelungiri a rezolvat cu calm o fază periculoasă a Sampdoriei.

Italienii de la Tuttomercatoweb au avut cuvinte de laudă la adresa internaţionalului român. „A avansat în careu pentru a suplini absența lui Grassi și a fost primul la finalizare. A dirijat bine traficul de la mijlocul terenului”, au scris italienii.

Răzvan Marin a obţinut o notă mare după Empoli – Sampdoria 1-0

Conform celor de la Sofascore, Răzvan Marin a fost notat cu 7.7 pentru evoluţia perfectă din partida cu Sampdoria. Doar portarul Vicario a primit o notă mai mare: 9.2.

Răzvan Marin, în al nouălea cer după ce a marcat în Lazio – Empoli 2-2

Răzvan Marin este în al nouălea cer după ce a marcat în Lazio – Empoli 2-2! Răzvan Marin (26 de ani) a fost împrumutat de Empoli, în vara lui 2022, de la Cagliari. Împrumutul acestuia urmează să expire la finalul actualului sezon.

Răzvan Marin a marcat un gol splendid, din afara careului „mare”, în minutele de prelungire ale partidei Lazio – Empoli. Reușita internaționalului român a decis scorul final, 2-2.

„A fost un gol foarte important, deoarece am obținut un punct pe un teren foarte greu. Acest rezultat ne va ajuta. Întotdeauna trebuie să stăm conectați la joc și să fim uniți. Astăzi, am făcut asta și, în final, golul egalizator a venit. Suntem fericiți!”, a declarat Răzvan Marin, la finalul partidei cu Lazio, potrivit Tutto Mercato.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”