Patinaj Artistic: Turneul celor Patru Continente a fost LIVE, în AntenaPLAY. Spectacol şi graţie pe gheaţă

Antena Sport Publicat: 12 februarie 2023, 12:00 / Actualizat: 13 februarie 2023, 0:03

Patinaj Artistic: Turneul celor Patru Continente s-a desfăşurat în perioada 9-12 februarie, LIVE în AntenaPLAY. Competiția e cea mai importantă, înaintea Campionatului Mondial din martie.

Între 9 și 12 februarie, cei mai valoroși patinatori din afara Europei s-au aflat la Colorado Springs. Europenii și-au desemnat deja câștigătorii, cu două săptămâni în urmă, în Finlanda.

Vezi aici imagini de la Turneul celor Patru Continente în AntenaPLAY

Competiția a avut prima ediție în 1999, iar, de atunci, America a organizat evenimentul de alte cinci ori, ultima oară, la Anaheim, California, în 2019.

Patinaj Artistic: Turneul celor Patru Continente a fost în perioada 9-12 februarie, LIVE în AntenaPLAY

Stirea iniţială.

Isabeau Levito, Watanabe Rinka, Miura Riku, Kihara Ryuichi, Madison Chock și Evan Bates promit spectacol, LIVE în AntenaPLAY, concurența fiind una acerbă.

Competiția din Statele Unite cuprinde patru discipline, masculină, feminină, cea pe perechi și dans pe gheață. Fiecare țară participantă poate aduce la start maximum 3 reprezentanți, la fiecare probă.

Australian, Canada, China, Taipei, Hong Kong, India, Japonia, Kazakhstan, Noua Zeelandă, Filipine, Singapore, Coreea de Sud și Statele Unite sunt țările care și-au trimis sportivii la Colorado Springs.

Isabeau Levito, una dintre vedetele de la Turneul celor Patru Continente

Isabeau Levito a câștigat titlul la Campionatul American de Patinaj Artistic. Sportiva de doar 15 ani a învins-o la 10 puncte diferență pe dubla campioană Bradie Tennell.

Podiumul a fost completat de Amber Glenn, iar cele trei vor participa și la Turneul celor Patru Continente, acolo unde va concura și campioana Canadei, Watanabe Rinka, LIVE în AntenaPLAY, unde mai poți vedea în această perioadă și cele mai tari meciuri din Cupa Franței.

Dans pe gheață – 22:15 – 00:47

8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului