Florin Gardoş a tras un semnal de alarmă pentru cei de la Rapid, după înfrângerea suferită cu FC U Craiova 1948. Fostul internaţional susţine că oltenii au meritat pe deplin victoria în Giuleşti, deoarece au dat impresia că evoluează pe teren propriu.
Rapid a ratat şansa de a se menţine pe primele locuri din Liga 1. Giuleştenii au fost învinşi de FC U Craiova 1948, cu scorul de 1-2, într-un meci din etapa a 24-a din Liga 1.
Florin Gardoş a tras un semnal de alarmă pentru Rapid, după înfrângerea cu FC U Craiova 1948
Florin Gardoş a analizat partida dintre Rapid şi FC U Craiova 1948, şi a ajuns la concluzia că oaspeţii au prestat un joc extrem de solid. Giuleştenii nu au avut nicio şansă, după ce Bauza a deschis scorul încă din primul minut.
Totodată, Gardoş susţine că giuleştenii nu au mai arătat aceeaşi forţă pe teren propriu, ca în restul partidelor din acest sezon.
“Pentru mine era o surpriză (n.r. dacă va câștigat U Craiova 1948 în Giulești) dacă mă întrebai înainte de meci. Ținând cont de cursul jocului, nu. Chiar am văzut meciul și Craiova a făcut un meci foarte, foarte bun.
N-au dat nicio clipă senzația că joacă în deplasare sau că joacă pe Giulești, unde nu prea a câștigat nimeni sezonul ăsta, în campionat. Și merită să fie felicitată.
Una e să câștigi când ești dominat și din greșeală dai un gol la ultima fază și alta e să câștigi în maniera în care au făcut-o ei”, a declarat Florin Gardoş.
Adrian Mutu, dărâmat după Rapid – FC U Craiova 1948
Adrian Mutu a fost dărâmat după Rapid – FC U Craiova 1948. Tehnicianul giuleștenilor nu a fost deloc mulțumit de jocul elevilor săi.
„A fost un meci dificil, a fost o seară ciudată. Am început prost meciul, am primit gol foarte repede, în secunda 45. Asta ne-a turnat plumb în picioare și ne-a luat minute bune să ne revenim. Am încercat să egalăm, am atacat, dar din păcate nu ne-a ieșit.
Nu a fost seara noastră, unii jucători n-au fost într-o seară bună și lucrul acesta s-a văzut. Când primesti gol în secunda 45 se schimbă meciul din punct de vedere mental, mai ales când ai temerea asta în fața Craiovei. Poate aveam o șansă dacă reușeam să înscriem mai devreme în repriza secundă.
Meciul a fost diferit pentru că ne-au dat gol foarte repede și a intervenit teama de a nu greși, teama de nu a fi învinși în fața suporterilor noștri care aveau pretenția să câștigăm acest meci. Cred că și FCU Craiova se motivează în plus când joacă cu Rapid, sunt mai mulți factori.
E un duș rece pentru noi, mergem înainte. Eram neînvinși de 3 luni, din păcate azi am suferit o înfrângere care doare, trebuie să uităm această seară cât mai repede”, a declarat Adrian Mutu la finalul meciului, conform digisport.ro.
- Florin Gardoş, semnal de alarmă pentru Rapid
- Ce a declarat fostul fundaş
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF
- Cristi Borcea știe cine va face diferența în derby-ul Rapid – Dinamo: „Am încredere în el”. Rezultatul prezis
- Florin Tănase, întâlnire decisivă cu Gigi Becali privind viitorul lui la FCSB. Decizia luată de patronul campioanei
- Gigi Neţoiu susţine că a investit mai mulţi bani în fotbal decât Dan Şucu şi Mihai Rotaru: “50 de milioane”
- Mihai Rotaru, reacție surpriză după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FC Argeș: „Am vorbit cu el și…”

































