Fiul lui Vasile Șiman face furori la juniorii lui AC Milan. Le-a refuzat pe Barcelona și Monaco. Ce scriu italienii despre el

Alexandru Ivan Publicat: 12 februarie 2023, 13:26

Comentarii
Fiul lui Vasile Șiman face furori la juniorii lui AC Milan. Le-a refuzat pe Barcelona și Monaco. Ce scriu italienii despre el

Vasile Șiman / Pro Sport

Alexandru Șiman (17 ani) este românul care face furori la AC Milan, la nivel de juniori. Ca să ajungă în academia campioanei Italiei le-a refuzat pe FC Barcelona și AS Monaco. Jurnaliștii italieni au vorbit la superlativ despre tânăra speranță.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Șiman este fiul fostului patron de la Sportul Studențesc, Vasile Șiman. Puștiul de 17 ani a preluat tricoul cu numărul 10 la echipa U18 a Milanului.

Alexandru Șiman, românul care face furori la AC Milan, la juniori

Înainte să ajungă la Milan, Șiman a evoluat în România pentru Sport Team și Sportul Studențesc. A fost convocat în câteva rânduri și la echipa națională, la mai multe categorii de vârstă.

”În România se vorbește despre el ca fiind un jucător predestinat, unul dintre talentele emergente ale unei școli de fotbal specializate în crearea de atacanți scunzi, tehnici, cu fler și viteză. Tocmai acestea sunt trăsăturile lui Șiman, un al doilea atacant, care s-a făcut remarcat rapid pe teren prin dribling și inventivitate”, au notat italienii de la tuttomercatoweb.com despre Alexandru Șiman.

Vasile Șiman, tatăl lui Alexandru Șiman, a fost patronul celor de la Sportul Studențesc în perioada 1999 – 2017.

Reclamă
Reclamă

Marea greșeală a lui Vasile Șiman, dezvăluită de Dacian Varga

Dacian Varga susține că era ca un frate cu Vasile Șiman. Totul s-a rupt în momentul în care fostul patron al studenților ”l-a ars” la bani. Fostul mijlocaș ofensiv se consideră printre ”fericiții” de la Sportul.

”Cu Șiman am fost prieten, prieten, eram frați, până m-a păcălit, până m-a ars. Eu am fost printre fericiții de la Sportul pentru că mereu am fost împrumutat și mi-am mai luat un ban. 

Peste tot unde am fost, am avut salarii foarte bune. Cei care au rămas acolo au avut salarii foarte mici”, a povestit Dacian Varga la AS.ro LIVE.

Reclamă

Cum a pierdut Vasile Șiman șansa să câștige o sumă importantă pe Dacian Varga

Vasile Șiman a fost aproape să dea lovitura cu Dacian Varga, în Rusia, dar fostul finanțator de la Sportul s-a lăcomit și a cerut mai mult pe el. Varga consideră că aia a fost cea mai mare greșeală a lui Șiman.

”Greșeala a făcut-o în Rusia, părerea mea, când a vrut să-i dea banii la sarasana, iar el a cerut mai mult”, a dezvăluit Varga la AS.ro LIVE.

În 2011, Varga a fost împrumutat la Kuban Krasnodar, iar după șase luni, rușii au vrut să-l cumpere, dar Șiman a cerut dublul sumei oferite de aceștia.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:57

Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt

18:46

Două curse de Formula 1, anulate din cauza războiului! Decizia şefilor Marelui Circ

18:12

Gigi Becali a făcut anunțul în privința lui Mirel Rădoi, înainte de debut: „A vorbit prea sigur”

18:07

EXCLUSIV“Îi va fi foarte greu” Ioan Andone l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după ce antrenorul s-a întors la FCSB!

17:51

Alvaro Arbeloa a făcut anunțul! Când află dacă va reveni Kylian Mbappe pe gazon

17:47

FotoAutogol de cascadorii râsului în Liga 1! I-a degajat mingea în faţă colegului său, iar balonul a intrat în plasă

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun”
Citește și