Florin Prunea a fost ofertat de Universitatea Cluj. Acesta a confirmat negocierile cu șefii formației de pe locul 14 din Liga 1. Prunea a criticat dur arbitrajele de care a avut parte echipa clujeană în acest sezon.
Florin Prunea a recunoscut, pentru as.ro, că a discutat deja cu președintele Universității Cluj, Radu Constantea, dar și cu antrenorul echipei, Ioan Ovidiu Sabău. Fostul portar din “Generația de Aur” așteaptă deznodământul negocierilor.
Florin Prunea, ofertat de Universitatea Cluj
“Da, am discutat cu domnul Constantea și aseară și cu Neluțu Sabău. Urmează să vedem, mai multe amănunte nu pot să vă dau”, a spus Florin Prunea, în exclusivitate pentru as.ro.
De asemenea, Florin Prunea a făcut acuzații dure și a transmis că U Cluj a fost viciată de puncte prețioase în actuala stagiune, din cauza arbitrajelor.
“Aici nu este vorba de dezvantajare, este vorba de viciere de rezultat. Din cauza arbitajului s-au pierdut două puncte mari. U Cluj era acele două puncte cu trei poziții mai sus. Echipa este măcelărită, pur și simplu!”, a mai spus Florin Prunea, în exclusivitate pentru as.ro.
Florin Prunea a mai ocupat funcții de conducere la Dinamo și Poli Iași. Cu Universitatea Cluj a mai negociat în 2019, dar nu s-a ajuns atunci la o înțelegere.
Universitatea Cluj este în prezent pe locul 14 în Liga 1, cu 25 de puncte.
Alex Chipciu, atac frontal la adresa arbitrajului după Chindia – U Cluj 2-2
Fotbalistul lui U Cluj a fost nemulțumit de faptul că arbitrii nu au anulat golul de 2-2 al gazdelor. Alexandru Chipciu a avut un discurs hotărât la finalul meciului, criticând în termeni duri prestația brigăzii de arbitri.
„Am controlat jocul la 2-0. După ce au marcat golul de 2-1, am intrat în degringoladă câteva minute. Din păcate, n-am gestionat bine ultimele minute, n-am fost concentrați. E frustrant să iei gol la ultima secundă.
Am sperat că arbitrul va întoarce faza (n.r. – la golul de 2-2). În vestiar, băieții ziceau că a fost fault. Arbitrii și-au bătut joc de noi în campionatul ăsta. Am avut niște penalty-uri cu închisoare și suspendare! Dar nu le-a dat nimeni!
Arbitrul care a fost VAR în meciul cu Rapid a arbitrat în următorul meci. Cred că arbitrii sunt stat în stat, nu explică, iar noi nu putem să comentăm. Asta e, ne-am obișnuit să fim “ciupiți”, nu știu dacă e intenționat sau nu.
Sper să ne dea arbitrii ce e al nostru în meciurile viitoare. Am avut niște penalty-uri care m-au scos din minți, nici măcar nu s-au verificat la VAR. Asta e!”, a spus Alex Chipciu după meci la digisport.ro.
Chindia Târgovişte a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu „U” Cluj, într-un meci din etapa a 26-a din Liga 1. Oaspeţii au condus cu 2-0, după golurile lui Thiam și Gomes. Gazdele au egalat marcând ultimul gol după minutul 90 (Neguț 64’/ Boldor 90+4).
Dan Nistor, a criticat arbitrajul după debutul lui „U” Cluj
Nistor acuză că arbitrul Istvan Kovacs nu a sesizat un fault în atac al lui Cooper la faza premergătoare golului egalizator reușit de Chindia, prin Boldor, în minutul 90+4.
„Trebuie să învățăm din greșeli. Din punctul meu de vedere, la golul 2, a fost un fault în atac. Domnul arbitru se uita la altceva. Când l-a chemat la VAR la penalty-ul gazdelor a dat penalty, acum nu s-a mai întâmplat. E o schimbare foarte importantă în viața mea, este un pas înainte, sunt puternic, știu de ce am venit aici. Până la locul 8, toate echipele vor da o luptă foarte aprigă”, a spus Dan Nistor, conform digisport.ro.
- Florin Prunea, ofertat de Universitatea Cluj
- Fostul portar a confirmat negocierile
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Laurențiu Rus, la pământ după un nou eșec suferit de CFR Cluj: „Rușinos! Cel mai dureros moment”
- Alin Fică nu s-a ferit de cuvinte, după CFR – Farul 0-2: „Noi suntem singurii vinovați”
- CFR Cluj – Farul 0-2. Ardelenii pierd primul meci de la plecarea lui Andrea Mandorlini
- Alex Chipciu, show după nebunia din Oţelul – U Cluj 1-2: “Îmi trebuiau picioare noi” / “Îţi vine să-ţi dai cu parul”
- Cristiano Bergodi, discurs entuziasmant după debutul cu victorie pe banca celor de la U Cluj: „Au făcut totul perfect”
































