Închide meniul

Vești bune pentru George Pușcaș la Genoa! Ce decizie a luat Alberto Gilardino, antrenorul „grifonilor”

Sebastian Cristian Publicat: 3 martie 2023, 20:29

Comentarii
Vești bune pentru George Pușcaș la Genoa! Ce decizie a luat Alberto Gilardino, antrenorul grifonilor”

George Pușcaș, într-un meci pentru Genoa / Profimedia

Vești bune pentru George Pușcaș la Genoa! Alberto Gilardino, antrenorul „grifonilor”, a luat decizia de a-l titulariza pe atacantul român în următoarele meciuri, ținând cont că Massimo Coda, atacantul de bază al echipei, s-a accidentat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș a jucat în 20 de meciuri de Serie B în acest sezon, reușind să înscrie 3 goluri și să ofere o pasă decisivă.

Vești bune pentru George Pușcaș la Genoa! Ce decizie a luat Alberto Gilardino, antrenorul „grifonilor”

După accidentarea lui Massimo Coda, George Pușcaș rămâne cea mai bună soluție pentru antrenorul de la Genoa. Astfel, este de așteptat ca atacantul român să fie titularizat în următoarea perioadă, până revine atacantul de bază, anunță presa italiană.

George Pușcaș a fost împrumutat de Genoa de la Reading în vara lui 2022. Conform site-urilor de specialiate, atacantul român are o cotă de piață de 3 milioane de euro.

Anunţ uriaş despre viitorul lui Olimpiu Moruţan: „Există interes!”. Ce a spus Victor Becali despre mijlocaşul lui Pisa

Victor Becali a făcut un anunţ uriaş despre viitorul lui Olimpiu Moruţan. Impresarul mijlocaşului de 23 de ani a dezvăluit că sunt tot mai multe echipe care îl monitorizează pe internaţionalul român. Galatasaray l-a împrumutat până la finalul sezonului în Serie B, iar Pisa îl poate transfera definitiv dacă achită 5.5 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Agentul de jucători l-a felicitat pe Moruţan şi se aşteaptă ca fostul jucător de la FCSB să prindă transferul vieţii. A recunoscut că sunt echipe care îl urmăresc şi care ar putea să înainteze o ofertă pe măsură la finalul sezonului.

“O mare surpriză pentru mine, într-un campionat puternic chiar dacă este liga a doua, este Moruțan. Nu mi se părea stilul de jucător pentru liga a doua, care este puternică în Italia. Uite ce bine s-a adaptat și ce evoluții are. Și la națională când a venit a intrat foarte bine. Eu nu credeam la început că se va acomoda atât de repede și va intra atât de repede în echipă acolo.

Știm campionatul italian, divizia a doua e mai complicată, mai grea. Uite că el a intrat foarte bine. Nu știu dacă cineva poate să explice, poate antrenorul lui. Oamenii sunt foarte mulțumiți de atitudinea lui și de comportamentul lui. Există interes. În momentul ăsta nu face nimeni oferte, în campionatele profesioniste se fac la timpul lor.

Reclamă

Acum oamenii se uită, văd, își fac rapoarte, notează. Nici cluburile mici nu stau după o singură variantă. Au două, trei, patru variante. Depinde de antrenor, depinde de condițiile financiare. Toate echipele este normal să își laude marfa„, a declarat Victor Becali la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și