Închide meniul

Gol senzațional în Arsenal – Sporting! Portughezii au marcat de la mijlocul terenului pe Emirates

Sebastian Cristian Publicat: 16 martie 2023, 23:59

Comentarii
Gol senzațional în Arsenal – Sporting! Portughezii au marcat de la mijlocul terenului pe Emirates

Jucătorii lui Sporting / Profimedia

Gol senzațional în Arsenal – Sporting! Portughezii au marcat de la mijlocul terenului pe Emirates și au dus meciul în prelungiri. Pedro Goncalves a restabilit egalitatea după ce Xhaka a deschis scorul pentru „tunari” în returul din „sferturile” Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce au remizat, scor 2-2 în Portugalia, londonezii au început foarte bine meciul de pe Emirates și au deschis scorul prin Granit Xhaka în minutul 19. Golul egalizator a venit în minutul 62, după ce Pedro Goncalves a reușit un gol absolut senzațional.

Gol senzațional în Arsenal – Sporting! Portughezii au marcat de la mijlocul terenului pe Emirates

Fotbalistul portughezilor a trimis un șut extraordinar de la mijlocul terenului care l-a luat prin surprindere pe portarul Aaron Ramsdale. Englezul era ieșit din poartă și nu a mai reușit să evite golul egalizator.

Portarul de la Sevilla a fost atacat din nou în Europa League! A fost lovit cu o brichetă și a avut nevoie de îngrijiri medicale

Portarul de la Sevilla a fost atacat din nou în Europa League! Marko Dmitrovic a fost lovit cu o brichetă în timpul meciului cu Fenerbahce și a avut nevoie de îngrijiri medicale pentru a-și reveni.

Reclamă
Reclamă

Sevilla a fost învinsă de formația din Turcia, scor 0-1, dar a reușit să se califice în „sferturile” Europa League datorită victoriei cu 2-0 din tur.

În timpul meciului de la Istanbul, portarul sârb de la Sevilla a fost lovit de o brichetă aruncată din tribună. Goalkeeper-ul s-a prăbușit pe teren și a avut nevoie de îngrijirile medicilor pentru a putea continua meciul.

Jucătorii lui Fenerbahce au intervenit imediat și le-au cerut fanilor să se oprească imediat din a face asemenea gesturi. Nu este prima dată când Marko Dmitrovic a avut probleme cu suporterii adverși. În meciul retur cu PSV, din play-off-ul Europa League, portarul Sevillei a fost atacat de un fan care a intrat pe teren.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:15
“E la alt nivel. Am putea avea un an minunat”. Oficialul din Formula 1 exultă înainte de noul sezon
12:09
Pleacă Dan Şucu de la Rapid? Ce spune Victor Angelescu despre decizia patronului şi ce bani a băgat în transferuri
12:08
LIVE SCORECarlos Alcaraz – Novak Djokovic, în finala Australian Open. Ibericul câștigă setul al doilea
11:35
Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni!
11:02
Fostul coleg din atac al lui Adrian Mutu, demis din Serie A. Bilanțul său a fost dezastruos
10:16
FCSB, părăsită de suporteri. Se prefigurează un record negativ de asistență la meciul cu Csikszereda
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 4 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 5 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 6 Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze”
Citește și