Video

Fanii lui Nantes au invadat terenul, după calificarea în finala Cupei Franței. Meciul cu Lyon a fost exclusiv în AntenaPLAY

Dan Roșu Publicat: 6 aprilie 2023, 8:55 / Actualizat: 6 aprilie 2023, 12:49

Comentarii

Fanii lui Nantes au invadat terenul, după calificarea în finala Cupei Franței. Canarii s-au impus cu 1-0 în fața lui Olympique Lyon și suporterii nu au mai avut răbdare la finalul partidei. Meciul a fost exclusiv în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mii de oameni au pătruns pe gazon după fluierul de final al duelului care a dus-o pe Nantes în a doua finală de Cupa Franței consecutivă.

Fanii lui Nantes au invadat terenul, după calificarea în finala Cupei Franței

Jucătorii canarilor au fost surprinși pe teren și unii dintre ei au rămas pentru a sărbători alături de suporteri victoria care îi aduce la un pas de un nou trofeu al Cupei Franței.

Nantes şi Lyon sunt două dintre echipele care au câştigat în mai multe rânduri trofeul. Nantes s-a calificat în a 10-a finală de Cupa Franţei din istorie. „Canarii” îşi pot trece în cont cel de-al cincilea trofeu, în această competiţie.

Nantes este deţinătoarea titlului. Unicul gol al meciului a fost marcat de Blas, în minutul 57. În finală, FC Nantes va întâlni învingătoarea partidei dintre Annecy (Ligue 2) şi Toulouse. Duelul e de asemenea exclusiv în AntenaPLAY, azi, de la ora 21:45.

Reclamă
Reclamă

Doi suporteri ai lui Olympique Lyon, condamnaţi la închisoare cu executare

Doi suporteri ai echipei de fotbal Olympique Lyon au fost condamnaţi luni la doi ani de închisoare în urma incidentelor petrecute pe stadionul Groupama, în ziua de 14 ianuarie.

Incidentele au avut loc după ce Olympique Lyon a pierdut meciul disputat acasă, cu Strasbourg, scor 1-2, în etapa a 19-a din Ligue 1. În total, patru persoane au fost condamnate pentru violenţe comise împotriva forţelor de securitate.

Tribunalul penal din Lyon a condamnat un student de 22 de ani la 10 luni de închisoare, dintre care patru cu suspendare. În instanţă, acesta a recunoscut că a lovit un polţist CRS. Un al doilea tânăr a fost condamnat la opt luni de închisoare, dintre care patru cu suspendare.

Reclamă

Alţi doi susţinători au primit pedepse de opt luni de închisoare cu suspendare. Cei patru bărbaţi au fost, de asemenea, amendaţi cu câte 1.500 de euro fiecare. De asemenea, aceştia vor fi interzişi de pe stadion timp de doi ani, cu obligaţia să se prezinte la un departament de poliţie în timpul meciurilor echipei Olympique Lyon.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:36

De ce nu a mai fost numit Cristi Chivu selecționer al României. Mircea Lucescu a insistat pentru el

11:17

“Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea”

11:01

Fostul antrenor de la CFR vrea Universitatea Cluj campioană: “Ţin cu ei”

10:58

“E meciul sezonului”. Andrei Nicolescu, presiune pe jucătorii lui Dinamo înaintea semifinalei “de foc” cu Univ. Craiova

10:34

Decizia luată de Iran înainte de participarea la Campionatul Mondial 2026. Anunţul Federaţiei de la Teheran

10:30

“E vina mea”. Gianluigi Buffon, mesaj după 20 de ani de la momentul controversat din finala Mondialului câştigată cu Italia

1 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 2 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1 3 “Nu mai fac ca pe vremuri!” Gigi Becali schimbă abordarea la FCSB, după ce a fost refuzat de Charalambous: “Gata” 4 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 5 Chivu, răspuns de mare antrenor când a fost comparat cu Mourinho după nebunia din Cupă: “Sunt doar Cristian” 6 Ce surpriză: unde va ajunge Elias Charalambous după ce a refuzat-o pe FCSB
Citește și