Închide meniul

Gigi Becali i-a oferit lui Alexandru Băluţă acelaşi contract ca şi CSU Craiova! Mihai Rotaru: „Nu mai există pentru mine”

Bogdan Stănescu Publicat: 13 iunie 2023, 0:05

Comentarii
Gigi Becali i-a oferit lui Alexandru Băluţă acelaşi contract ca şi CSU Craiova! Mihai Rotaru: Nu mai există pentru mine”

Mihai Rotaru, la un meci al Universităţii Craiova / Hepta

Gigi Becali i-ar fi oferit lui Alexandru Băluţă acelaşi contract pe care i l-a propus şi CSU Craiova! Mihai Rotaru a reacţionat foarte dur când a fost întrebat de Alexandru Băluţă

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit fanatik.ro, Gigi Becali i-a garantat lui Băluţă o primă de instalare de 100.000 de euro şi un salariu lunar de 20.000 de euro. Ar fi exact aceeaşi ofertă pe care i-a făcut-o fotbalistului şi Mihai Rotaru pentru a semna cu Universitatea Craiova.

Gigi Becali i-ar fi oferit lui Alexandru Băluţă acelaşi contract ca şi CSU Craiova!

Eu nu vorbesc despre persoanele care nu mai există pentru mine şi pentru Craiova!”, a declarat patronul Universităţii Craiova, Mihai Rotaru, potrivit sursei citate.

Aceeaşi sursă notează că Alexandru Băluţă ar putea fi prezentat oficial de FCSB marţi.

Gigi Becali a negociat cu mai multe nume în această vară. Dacă Băluţă va semna, în cele din urmă, cu FCSB, ar fi primul transfer realizat de Gigi Becali în această vară.

Reclamă
Reclamă

Milionarul recunoştea că el se ocupă de transferurile echipei. De altfel, Gigi Becali a recunoscut că i-a făcut o ofertă lui Alexandru Băluţă.

Gigi Becali a vorbit despre transferul lui Alexandru Băluţă: „Rotaru nu are de ce să se supere”

Gigi Becali a vorbit despre transferul lui Alexandru Băluţă. Patronul FCSB a dezvăluit că i-a făcut o ofertă fostului mijlocaş al Universităţii Craiova şi aşteaptă răspunsul acestuia.

Becali a precizat că nu încalcă o înţelegere pe care a avut-o cu Mihai Rotaru. Patronul Universităţii Craiova şi-l dorea şi el pe Alexandru Băluţă.

Reclamă

Băi, tată, știți că eu nu mint, iar Rotaru nu are de ce să se supere că aș încălca înțelegerea cu el despre jucătorii pe care îi vrem noi doi. Eu habar nu aveam că Rotaru îl vrea pe Băluță. Nici acum nu știu dacă îl vrea cu adevărat.

Eu acum două săptămâni am discutat cu Băluță și i-am și făcut oferta. El mi-a zis că a vorbit și cu Rotaru, dar Mihai nu i-a făcut nicio o ofertă concretă. Deci nu m-am băgat peste Rotaru deloc că el nu îl ofertase pe Băluță.

Acum aștept răspunsul de la băiat. Are oferta de la mine de două săptămâni”, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

500.000 de euro pentru transferul de titlu al lui Gigi Becali la FCSB

500.000 de euro pentru transferul de titlu al lui Gigi Becali la FCSB. Aceasta este suma pe care trebuie să o plătească finanțatorul roș-albaștrilor pentru Mamadou Thiam.

Radu Constantea, preşedintele „şepcilor roşii” a declarat că atacantul senegalez poate fi cumpărat de FCSB, dacă se achită clauza.

„A luat legătura un reprezentant al FCSB-ului cu cineva din clubul nostru, s-a interesat de situația lui Thiam. Nu este de vânzare, dar e important ce își dorește jucătorul. Pentru noi, e importantă și partea economică.

Este confidențială, dar nu este mai mare de un milion de euro. E o clauză accesibilă celor de la FCSB. Am acceptat-o atunci când am negociat cu jucătorul. Este ok și pentru noi. Dacă cei de la FCSB achită clauza, nu mai ține de noi”, a declarat Radu Constantea, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 28 oct.
Zeljko Kopic și-a taxat jucătorii după victoria chinuită cu CS Dinamo din Cupa României: „Puteam să ne compromitem”
23:48 28 oct.
Alexandru Musi, reacție furibundă: „FCSB? Nu mă mai întorc niciodată. Vreau să scriu istorie la Dinamo”
23:39 28 oct.
Mihai Stoica, anunț despre transferurile pregătite la FCSB, după revenirea din Portugalia: „Gigi îi va alege”
23:37 28 oct.
Florin Bratu, declarația serii după CS Dinamo – FC Dinamo: “Și dacă joc cu mama miuță îmi doresc să o bat”
23:10 28 oct.
Daniel Pancu e noul antrenor de la CFR Cluj. A confirmat în direct totul
22:59 28 oct.
Cristiano Ronaldo, oprit din cel mai rapid drum spre primul trofeu cu Al-Nassr. Echipa lui “CR7” , OUT din Cupă
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 3 Josep Martinez, portarul lui Inter, a lovit mortal un bărbat de 81 de ani în scaun cu rotile. Chivu şi-a amânat conferinţa 4 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 5 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 6 FC Dinamo câștigă meciul “frățesc” cu CS Dinamo din Cupa României. Elevii lui Kopic n-au avut un final liniștit
Citește și