Închide meniul

Mihai Stoica a anunțat că Joonas Tamm e dorit de CFR și Rapid! ”Are pretenții foarte mari”

Dan Roșu Publicat: 15 iunie 2023, 8:21

Comentarii
Mihai Stoica a anunțat că Joonas Tamm e dorit de CFR și Rapid! ”Are pretenții foarte mari”

Joonas Tamm, la FCSB / Hepta

Mihai Stoica a anunțat că Joonas Tamm e dorit de CFR și Rapid. Gigi Becali nu i-a prelungit contractul fundașului, dar acesta ar putea rămâne în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Asta dacă îi vor fi satisfăcute cerințele salariale. La FCSB, Tamm câștiga lunar 13.000 de euro. Dacă ar fi prelungit contractul, ar fi ajuns la 16.000 de euro pe lună.

Mihai Stoica a anunțat că Joonas Tamm e dorit de CFR și Rapid

”Ştiu că a fost interesată, dar Tamm are pretenţii salariale foarte mari. Ştiu că şi CFR s-a interesat. Rapid nu ştiu sigur, dar aşa am înţeles. Are pretenţii foarte mari salariale Tamm”, a spus Stoica, citat de orangesport.ro.

Fundaşul în vârstă de 31 de ani a explicat care au fost motivele pentru care a plecat de la vicecampioana României. A ţinut să asigure că decizia i-a aparţinut, în totalitate, lui Gigi Becali.

Joonas Tamm a rupt tăcerea după plecarea de la FCSB

Fundaşul central a rezistat mai puţin de un an în tricoul roş-albastru. Tamm a adunat 35 de partide în tricoul FCSB şi a marcat 3 goluri.

Reclamă
Reclamă

Tamm anunţă că atât Elias Charalambous, cât şi Mihai Stoica, şi-ar fi dorit ca el să rămână pentru încă un sezon la FCSB. Gigi Becali s-a împotrivit şi l-a lăsat să plece pe jucătorul care are 53 de selecţii la naţionala Estoniei.

„După sezonul regulat, am jucat foarte bine în play-off, iar statisticile au arătat asta – am fost primul la majoritatea categoriilor. După toate astea, au decis să aducă jucători noi din nou. A fost decizia patronului. Antrenorii şi directorul sportiv (n.r. Mihai Stoica) şi-ar fi dorit ca eu să rămân, dar patronul are alte planuri.

E ceva normal. Puţin diferit, dar în acelaşi timp, la un club mare, dacă nu ai rezutate, tot vor exista critici dintr-o anumită direcţie. Toată lumea era obişnuită cu asta. Poate nu este ceva normal în Estonia, dar în România cu siguranţă este.

Reclamă

Aştept cu calm ce va urma. Mi-aş dori o variantă foarte bună, nu vreau să mă grăbesc. Cu siguranţă aş vrea un contract mai mare, pe doi ani. Ar fi mai bine pentru familie, deoarece este greu să ne mutăm an de an. Prea multă agitaţie. De asemenea, şi salariul trebuie să fie unul atractiv.

Mi-ar plăcea să joc într-o ligă de top a Europei dacă voi avea şansa, dar nu mai reprezintă un scop primordial pentru mine„, a declarat Joonas Tamm pentru presa din Estonia, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 9 sept.
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00 9 sept.
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și