Închide meniul

Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese! Reacţia clubului italian

Alex Masgras Publicat: 6 iulie 2023, 10:13

Comentarii
Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese! Reacţia clubului italian

Vlad Chiricheş, în tricoul lui Cremonese / Profimedia

Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese şi are şanse mari să revină la FCSB. Fundaşul român a plecat de la formaţia din Serie A după doar un an de la transfer.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anunţul a fost făcut de Simone Giaccatta, directorul sportiv al celor de la Cremonese, care a declarat şi că echipa sa nu a primit oferte pentru fundaşul român, înainte de rezilierea contractului.

Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese! Reacţia clubului italian

“Nu am primit nicio ofertă pentru Chiricheș. Din acest motiv am evaluat rezilierea contractuală”, a declarat Simone Giaccatta, potrivit Sky Sport, citat de digisport.ro.

Vlad Chiricheş a jucat la echipa lui Gigi Becali în perioada 2012-2013, câştigând un titlu în Liga 1 şi Supercupa României. El a mai evoluat apoi pentru Tottenham, Napoli, Sassuolo şi Cremonese.

Vlad Chiricheş, cotat la 900.000 pe transfermark.com, a ajuns la Cremonese vara trecută, după ce s-a despărţit de Sassuolo. Sezonul trecut, fundaşul român a evoluat în 17 partide în toate competiţiile pentru formaţia din Serie A.

Reclamă
Reclamă

Florin Gardoş a anunţat motivul pentru care Vlad Chiricheş ar putea accepta oferta de la FCSB

Becali i-a propus lui Vlad Chiricheş un salariu anual de 300.000 de euro, echivalentul a 25.000 de euro pe lună. Totuşi, fundaşul de 33 de ani cotat la 900.000 de euro ar cere 500.000 de euro pe an, adică peste 40.000 de euro pe lună.

„Nu am vorbit cu el. Nu ştiu dacă pentru el ar fi o idee bună să vină. Pentru FCSB, ar fi un transfer senzaţional. Până la urmă e jucător de Serie A, chiar dacă a avut accidentări anul trecut şi echipa lui a retrogradat. Nu mai zic de experienţa pe care o are la nivel internaţional.

Dar nu ştiu el. Care ar fi motivele lui să vină, în afară de dragostea şi entuziasmul suporterilor, sigur îl vor primi cu braţele deschise, nu ştiu ce alt câştig ar putea avea”, a spus Gardoş, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă

„Salariul lui Chiricheş ar costa cât transferul definitiv al lui Burcă! A spus că aşteaptă să vadă ce alte oferte are și o să decidă. Eu i-am făcut o ofertă și acum rămâne de văzut. Probabil că va veni la noi doar dacă nu-și găsește altceva, așa cred”, spunea Gigi, cu două săptămâni în urmă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:05
Cine este antrenorul care se pregătește să preia Real Madrid. Au început negocierile
20:00
Tribunalul Federal Elvețian, reacție după ce cazul Anei Bărbosu a fost trimis la TAS: “Pe baza unei înregistrări”
19:49
Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Denis Alibec de la FCSB!
19:43
“Generează un șoc”. Apelul făcut de Nadia Comăneci după ce medalia olimpică a Anei Bărbosu a rămas “în aer”
19:42
Florin Prunea l-a făcut praf pe Elias Charalambous! Derapaj la adresa antrenorului de la FCSB: “El chiar are faţă de papagal”
19:10
Marian Drăgulescu vorbeşte de o gafă uriaşă din partea României în cazul Ana Bărbosu: “Ne-a costat o medalie”
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și