Închide meniul

Vlad Chiricheş, prea scump pentru FCSB! Gigi Becali: “Ce vrea el, eu nu pot să ofer”

Dan Roșu Publicat: 11 iulie 2023, 10:54

Comentarii
Vlad Chiricheş, prea scump pentru FCSB! Gigi Becali: Ce vrea el, eu nu pot să ofer

Vlad Chiricheş, în tricoul lui Cremonese / Profimedia Images

Vlad Chiricheş e prea scump pentru FCSB. Anunţul a fost făcut chiar de Gigi Becali, care susţine că nu îi poate satisface pretenţiile salariale fundaşului de 33 de ani cotat la 900.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima perioadă, au apărut informaţii că Becali i-ar fi oferit un salariu anual de 300.000 de euro lui Chiricheş, jucător care ar putea veni la FCSB liber de contract. Chiricheş ar fi cerut cel puţin 500.000 de euro pe sezon.

Vlad Chiricheş, prea scump pentru FCSB

“Am vorbit cu Chiricheş, i-am făcut o ofertă eu, nu e mulţumit. I-am zis `stai, aşteaptă, până găseşti ceva, poţi folosi oferta ca tampon`. `Nu că nu vreau, că mi-a dat Steaua mult şi nu vreau să folosesc asta aşa`. Ce vrea el, eu nu pot să ofer. E vorba de bani.

Nu ne poate sta nimeni în cale, avem jucători valoroşi. Ce mă interesează primul lucru, calificarea, adică banii. Sunt primul lucru. Banii pe care trebuie să îi luăm din Conference League, 7-8-10 milioane”, a spus Becali.

Cu două zile în urmă, şi Mihai Stoica a vorbit despre situaţia lui Vlad Chiricheş. Oficialul roş-albaştrilor a spus că Gigi Becali se va ţine de cuvânt şi îl va aştepta oricât pe căpitanul naţionalei României pentru a lua o decizie.

Reclamă
Reclamă

„Rămâne de văzut. Gigi a zis că-l aşteaptă oricât (n.r. – Chiricheș). Altă opţiune nu avem în momentul ăsta. Am mai studiat nişte fundaşi centrali, dar nu. (n.r. – dacă Chiricheş nu va veni?) Cred că o să mai vină un fundaş central. Până în septembrie, mai e timp.

Depinde şi dacă mergi mai departe în Conference League, pentru că rămân doar două competiţii. Cupa României este foarte importantă în acest sezon, că te trimite în Europa League”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese

Vlad Chiricheş şi-a reziliat contractul cu Cremonese şi are şanse mari să revină la FCSB. Fundaşul român a plecat de la formaţia din Serie A după doar un an de la transfer.

Reclamă

Anunţul a fost făcut de Simone Giaccatta, directorul sportiv al celor de la Cremonese, care a declarat şi că echipa sa nu a primit oferte pentru fundaşul român, înainte de rezilierea contractului.

„Nu am primit nicio ofertă pentru Chiricheș. Din acest motiv am evaluat rezilierea contractuală”, a declarat Simone Giaccatta, potrivit Sky Sport, citat de digisport.ro.

Vlad Chiricheş a jucat la echipa lui Gigi Becali în perioada 2012-2013, câştigând un titlu în Liga 1 şi Supercupa României. El a mai evoluat apoi pentru Tottenham, Napoli, Sassuolo şi Cremonese.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și