Meciul FCSB – Nordsjaelland, din prima manşă a turului 3 preliminar din UEFA Conference League, este aproape de a fi sold-out. Fanii au cumpărat toate biletele care au fost puse la vânzare în sistem online. Cei care au aşteptat să şi le achiziţioneze la casele de bilete de la Stadionul Steaua au de ce să îşi facă griji.
Din informaţiile AS.ro, până în acest moment s-au vândut în jur de 22.000 de bilete. Suporterii FCSB-ului îşi doresc să doboare un nou record de asistenţă pe arena din Ghencea.
FCSB – Nordsjaelland, aproape de a fi sold-out
Astfel, la casele de bilete vor mai fi puse la vânzare în aproximativ 6.000 de tichete. Preţurile acestora variază între 30 de lei şi 250 de lei. FCSB – Nordsjaeland va fi joi, de la ora 21:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Prețurile biletelor sunt următoarele:
PELUZE – 30 LEI
TRIBUNA – 50 LEI
TRIBUNA 1 – Inel 2 – 100 LEI
TRIBUNA 1 – Inel 1 – 150 LEI
VIP – 250 LEI
Biletele rămase vor fi disponibile la casele de bilete de la Stadionul ”Steaua” joi, între 11:00 și 21:30. E de aşteptat să se formeze cozi încă de la primele ore ale dimineţii.
La partida cu CFR Cluj, disputată tot în Ghencea, FCSB a stabilit un nou record de audiență. 28.591 de fani au fost în tribunele stadionului, pentru a vedea primul meci disputat de roș-albaștrii în Ghencea după opt ani. Precedentul recordul fusese înregistrat la începutul acestui an. La disputa CSA Steaua – Dinamo au fost prezenţi 21.522 de suporteri.
„Trebuie să ne punem, din nou, costumul european. Întâlnim o echipă bună, dar am încredere în jucătorii mei. Jucăm pe stadionul pe care am fost şi săptămâna trecută. Acum îl ştim mult mai bine.
