Închide meniul
Video

Alexandru Pantea a făcut penalty în Nordsjaelland – FCSB! “Roberto Carlos” a gafat şi le-a permis danezilor să deschidă scorul

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 august 2023, 21:16

Alexandru Pantea, în timpul meciului / Profimediaimages

Alexandru Pantea a făcut penalty în meciul Nordsjaelland – FCSB, din turul 3 preliminar al UEFA Conference League, care a fost LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Fundaşul în vârstă de 19 ani a gafat în confruntarea din Danemarca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul comparat de Gigi Becali cu Roberto Carlos a avut o intervenţie salvatoare în minutul 10, după o eroare a lui Vlad Chiricheş. Tânărul fotbalist al lui Elias Charalambous a scos, in extremis, de pe linia porţii. Totuşi, Pantea a făcut o eroare înainte de pauză.

Alexandru Pantea a făcut penalty în Nordsjaelland – FCSB

În minutul 41, lipsa de experienţă a lui Pantea s-a văzut. Acesta l-a faultat în careu pe Diomande, iar arbitrul a arătat punctul cu var. Chiar dacă fundaşul român a protestat, decizia nu a putut fi întoarsă. Nu a existat arbitraj video la disputa din Danemarca.

Toate speranţele fanilor s-au pus în portarul FCSB-ului. Din păcate, Ingvartsen l-a executat pe Ştefan Târnovanu de la 11 metri. A fost reuşita care a deschis scorul.

Alexandru Pantea s-a remarcat la FCSB în startul acestui sezon şi a ajuns titular de drept. A fost titular în toate cele patru meciuri din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Pantea, mesaj războinic înainte de Nordsjaelland – FCSB

Alexandru Pantea anunţase că nu se teme înaintea disputei de pe terenul lui Nordsjaelland. Fundaşul de 19 ani era gata să o ducă pe FCSB la un pas de grupe.

Ne aşteaptă un meci greu, cu o echipă bună, dar cred că dacă facem ce am pregătit nu o să avem probleme. Din ce aţi văzut, nu sunt de speriat, am avut şi noi ocazii, am pasat. Sunt o echipă bună!

Am pregătit meciul destul de bine, am făcut antrenament şi pe teren sintetic, şi pe iarbă. Cred că suntem destul de pregătiţi pentru acest meci.

Reclamă

(Reporter: Antrenorul lor spunea că te-a remarcat la primul meci, că nu se aştepta să joci) Nu ştiu de ce nu se aştepta să joc, el foloseşte o echipă cu jucători de vârsta mea, mai mici. Îi mulţumesc că m-a remarcat.

Eu nu simt presiune, nu simt nimic, doar plăcere de a juca fotbal„, a declarat Alexandru Pantea.

Pantea este unul dintre jucătorii remarcaţi de Gigi Becali. Patronul roş-albaştrilor l-a comparat cu Roberto Carlos şi se aşteaptă să îl vândă cu zeci de milioane de euro.

Pantea este Roberto Carlos! Pantea va pleca pe bani… Pantea va pleca pe milioane de două cifre. Ce înseamnă două cifre? Unu și pe urmă încă ceva. Pantea va pleca pe milioane multe”, a spus Gigi Becali, în cadrul unei conferințe de presă de la palatul din Aleea Alexandru.

(Reporter: Gigi Becali te-a lăudat, a zis că eşti Roberto Carlos. Ajung la urechile tale aceste declaraţii, te motivează?) Ajung, da, dar e problema dânsului. Eu când intru în teren trebuie să-mi fac treaba cât de bine pot şi după vin astea.

Pentru noi, jucătorii este important să jucăm şi în cupele europene, şi în campionat. Nu ar trebui să lăsăm deoparte Europa şi să ne concentrăm pe campionat. Trebuie să fim montaţi la fiecare meci, nu contează unde jucăm„, a spus fundaşul FCSB-ului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57 4 iun.

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15 4 iun.

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37 4 iun.

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și