Eugen Neagoe l-a criticat dur pe un antrenor din Liga 1: „E degradant, nu aş putea să fac aşa ceva niciodată”

Bogdan Stănescu Publicat: 6 septembrie 2023, 11:00

Comentarii
Eugen Neagoe l-a criticat dur pe un antrenor din Liga 1: „E degradant, nu aş putea să fac aşa ceva niciodată

Eugen Neagoe, dezamăgit la finalul unui meci / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Eugen Neagoe l-a criticat dur pe un antrenor din Liga 1. Fostul antrenor al Universităţii Craiova a comentat o informaţie potrivit căreia Ilie Poenaru, antrenorul principal al lui FC Voluntari, ar fi discutat pe WhatsApp cu Alexandru Meszar, conducătorul celor de la UTA înainte de a fi instalat la echipa arădeană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Poenaru ar fi criticat jocul echipei, în acea perioadă formaţia arădeană fiind antrenată de Ionuţ Badea. Ilie Poenaru a fost ulterior numit ca principal la UTA, antrenând echipa din Arad în perioada mai – noiembrie 2022.

Eugen Neagoe l-a criticat dur pe un antrenor din Liga 1

E degradant, nu aș putea să fac așa ceva niciodată, dar se practică, știm toți. Sunt mulți antrenori care fac treaba asta. Întrebați conducătorii, că poate la un moment dat vor spune dumnealor.

Sunt conducători care arată aceste mesaje colaboratorilor. Am văzut și eu mesaje de tipul acesta trimise de către colegi de-ai mei patronilor, dar nu în legătură cu mine.

S-a întâmplat la un moment data în fața mai multor persoane, patronul a dat telefonul unui coleg din club, unui angajat: «Uite, mă disperă ăsta cu mesajele, legat de cum trebuie să jucăm».

Reclamă
Reclamă

Se procedează de maniera asta. E ceva nou? Sunt antrenori care spun: «Patroane, dacă mă aduci pe mine, o să schimb echipa, nu mai joc 4-3-3, joc 3-7-0. O să-ți arat eu, ca jucăm ca Barcelona». Poate asta spune ceva și despre patronii din fotbalul românesc”, a declarat Eugen Neagoe pentru gsp.ro.

Eugen Neagoe ia în calcul „trădarea”! Ce spune despre posibila venire la FC U Craiova 1948, după ce a fost demis de Mihai Rotaru

Eugen Neagoe a dezvăluit că ia în calcul „trădarea”. Fostul antrenor al Universităţii Craiova nu ar refuza din start o posibilă ofertă de la FC U Craiova 1948. Tehnicianul în vârstă de 56 de ani este liber de contract şi anunţă că are telefonul mereu deschis.

Neagoe se potriveşte profilului de antrenor anunţat de Adrian Mititelu Jr. „Este liber de contract. Nu am negociat cu niciun antrenor care să se afle sub contract”, a spus fiul lui Adrian Mititelu. Oltenii încă sunt în căutarea soluţiei salvatoare, după ce au picat negocierile cu Marius Şumudică.

Reclamă

Demis după 21 de meciuri pe banca Universităţii Craiova şi înlocuit cu Laurenţiu Reghecampf, Neagoe aşteaptă oferte concrete. „Aţi lucra cu Adrian Mititelu?”, a fost întrebarea primită de Eugen Neagoe, la care s-a ferit să ofere un răspuns categoric.

„Răspund la orice telefon, indiferent de unde este”

Răspund la orice telefon, indiferent de unde este. (n.r. dacă v-ar suna domnul Mititelu?) Nu știu ce s-ar întâmpla, chiar nu poți să îți răspund la întrebarea asta. Nu știu pe ce liste sunt, dar sincer chiar nu m-am gândit.

De dimineață când am plecat de acasă am vrut să mă concentrez, m-am focusat doar pe cursurile pe care le avem la Federație. Sunt la Federație, suntem într-o pauză.

Sunt niște cursuri pentru reînnoirea licenței Pro. Ok, eu o am valabilă până la 31 decembrie 2024, dar dacă tot sunt liber profesionist am vrut să vin”, a declarat Eugen Neagoe pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:03

Mircea Rednic, verdict dur după rezultatele din Europa: „Am ieşit şifonaţi”. Marea problemă a echipelor româneşti

12:00

Preşedintele Federaţiei Argentiniene de Fotbal a vorbit despre retragerea lui Lionel Messi: „Trebuie lăsat în pace”

12:00

Inter Milano – Juventus LIVE VIDEO (14:00, AntenaPLAY). Echipa lui Chivu, gata de un nou derby

11:49

EXCLUSIVVirginia Ruzici nu uită cei 14 ani de colaborare cu Simona Halep: „O personalitate de excepţie”

11:30

„Te poţi face de râs”. Dan Petrescu a numit cauza dezastrului de la CFR Cluj: „Şi mie mi se cerea”

11:18

Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros”

1 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 2 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 3 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 4 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 5 EXCLUSIV„Bomba anului” Bănel Nicoliță a anunțat mutarea cu care Gigi Becali va da lovitura la FCSB: „Cinci campionate la rând” 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și