Închide meniul

Parinții lui Luis Diaz au fost salvați! Anunțul momentului pentru starul lui Liverpool

Alex Ioniță Publicat: 29 octombrie 2023, 13:34

Comentarii
Parinții lui Luis Diaz au fost salvați! Anunțul momentului pentru starul lui Liverpool

Luis Diaz / Profimedia

Parinții lui Luis Diaz au fost salvați! Starul lui Liverpool poate răsufla ușurat. Poliția și Armata din Columbia au reușit să îl găsească și pe tatăl acestuia, după ce mama sa fusese deja salvată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Părinții fotbalistului, Luis Manuel Diaz și Cilenis Marulanda au fost răpiți, sâmbătă seară, de un grup de infractori, în apropiere de locuința acestora, din Las Olivas, Barrancas.

Parinții lui Luis Diaz au fost salvați! Starul lui Liverpool poate răsufla ușurat

Potrivit unor informații apărute în presa din Columbia, citate de thesun.co.uk, tatăl fotbalistului de la Liverpool a fost salvat.

Luis Manuel Diaz a fost eliberat, după un schimb de focuri între forțele de ordine și grupul infracțional care l-au ținut ostatic. Incidentul s-ar fi întâmplat într-o zonă apropiată de granița cu Venezuela.

Sursa citată anterior menționează faptul că infractorii ar fi vrut să îl ducă ilegal pe tatăl lui Luis Diaz în țara vecină.

Reclamă
Reclamă

Potrivit unui apropiat al familiei, cei părinții starului de la Liverpool au fost răpiți în apropierea unei benzinării, în timp ce se întorceau acasă, de la niște rude.

„În apropiere de o benzinărie au venit 4 persoane pe motociclete. Ei i-au amenințat și i-au pus pe cei doi (n.r. pe părinții lui Luis Diaz) să se urce într-un vehicul. 2 dintre atacatori s-au aflat în aceași mașină cu Luis Manuel și Cilenis, în timp ce ceilalți i-au urmărit, pe motociclete. S-au îndreptat către zona rurală”, a transmis cel mai bun prieten al tatălui lui Luis Diaz.

Mesajul transmis de oficialii lui Liverpool, după dispariția părinților lui Luis Diaz

La scurt timp după aflarea veștii că părinții fotbalistului au fost răpiți, oficialii clubului din Anglia au transmis un mesaj, prin intermediul site-ului oficial.

Reclamă

Aceștia au confirmat informația și i-au transmis un mesaj de încurajare jucătorului din Columbia.

„Liverpool Football Club poate confirma că este la curent cu o situaţie în curs de desfăşurare care implică familia lui Luis Diaz în Columbia. Sperăm din tot sufletul ca această problemă să fie rezolvată în siguranţă şi cât mai curând posibil. Între timp, binele jucătorului va continua să fie prioritatea noastră imediată”, au transmis oficialii cormoranilor, prin intermediul site-ului oficial.

Luis Diaz a ajuns la Liverpool la începutul anului trecut, de la FC Porto, în schimbul sumei de 47 de milioane de euro. De când a ajuns pe Anfield, jucătorul de 26 de ani a adunat 58 de partide pentru echipa pregătită de Jurgen Klopp, în care a marcat 14 goluri și a oferit 9 pase decisive.

În momentul de față este cotat la suma de 75 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:15
Petrolul Ploieşti – FC Argeş LIVE SCORE (ora 20:00). FCSB şi CFR aşteaptă paşi greşiţi. Echipele de start
18:56
Costel Gâlcă a răbufnit la conferința de presă, înaintea meciului cu Farul: „Cum m-am plâns? Explică-mi”
18:39
Oțelul a scăpat de insolvență! Anunțul făcut de clubul gălățean
18:19
VideoIncident rar! Franco Colapinto era să îşi facă praf monopostul când ziua 3 a testelor din Bahrain se încheiase!
18:07
Cristi Chivu vrea revanșa în meciul cu Juventus! Antrenorul român, gata de război: „Nu văd fantome”
18:00
VIDEOZiua a treia a testelor din Bahrain. Antonelli şi Russell, cei mai rapizi. Probleme pentru Hamilton
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după eliminarea FCSB-ului din Cupă: “Nu mai e fotbalist” 3 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre faza care l-a scos din sărite pe Gigi Becali: “Decizia e una foarte clară” 4 Gigi Becali a răbufnit după Universitatea Craiova – FCSB 2-2! Nu acceptă eliminarea din Cupă: “Ne-am calificat! 2-1 terminat” 5 Universitatea Craiova – FCSB 2-2. Roş-albaştrii, eliminaţi din Cupa României. Cine s-a calificat din Grupa B 6 Gică Hagi ar fi refuzat România. Un fost coleg din Generaţia de Aur face anunţul: “Nu vine!” Cine e selecţioner cu Turcia
Citește și