Închide meniul

Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu: „Pe ei mizez! Au totul!”

Alex Ioniță Publicat: 11 noiembrie 2023, 18:01

Comentarii
Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu: Pe ei mizez! Au totul!”

Ioan Andone / Profimedia

Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu! Fostul internațional este de părere că o echipă care nu a fost considerată că se va putea lupta la câștigarea campionatului poate produce surpriza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În momentul de față, principalele candidate la câștigarea titlului de campioană sunt FCSB, CFR Cluj și Rapid. Acum, Ioan Andone a dezvăluit pe cine mizează la câștigarea acestui sezon de Liga 1.

Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu. Fostul internațional mizează pe Rapid

Fostul jucător al echipei naționale este de părere că echipa pregătită de Cristiano Bergodi poate câștiga titlul de campioană în Liga 1! Ioan Andone crede că Rapid are toate condițiile necesare pentru a fi o echipă de top din România.

„Până acum Rapid, CFR şi FCSB sunt în lupta la titlu. Se poate implica la titlu şi Craiova, celelalte nu le văd să aibă forţa necesară să poată se se implice la titlu.

În momentul ăsta pariez pe Rapid. E adevărat că ultima impresie contează, la ce a fost la FCSB – Rapid. Fără 3 jucători importanţi, Rapid a câştigat într-o manieră extraordinară. neaşteptată.

Reclamă
Reclamă

Au suporteri, au stadion nou, salarii achitate la zi, terenuri de antrenament, au totul. Înţelegi? Au totul”, a spus Ioan Andone, potrivit orangesport.ro.

În momentul de față, echipa pregătită de Cristiano Bergodi se află pe poziția a 3-a, cu 30 de puncte obținute după 16 meciuri jucate. În următoarea etapă, care va începe după pauza provocată de meciurile echipelor naționale, Rapid o va înfrunta pe U Cluj.

Giuleștenii, pas greșit în lupta pentru titlu. Sepsi – Rapid 0-0

La Sf. Gheorghe, gazdele nu au dat şanse bucureştenilor să înscrie în prima repriză. Ion Gheorghe a trimis puţin peste poartă, în minutul 18, iar Aganovic a fost aproape de gol în minutul 31, când torpila croatului a fost respinsă excelent de Horaţiu Moldovan. În minutul 36 arbitrul a oprit meciul pentru câteva minute după ce au apărut probleme la sistemul VAR. Ovidiu Haţegan i-a informat pe căpitanii echipelor şi a aşteptat restartarea sistemului.

Reclamă

Partida s-a reluat în minutul 41, dar la pauză s-a intrat cu scor alb, 0-0. Rapid a avut o bară, la execuţia de excepţie a lui Tsoumou, din minutul 79, dar meciul s-a încheiat la egalitate. Rapid nu a reușit să treacă pe primul loc al clasamentului, rămânând pe poziţia a doua, cu 30 de puncte, iar Sepsi este pe locul 8, cu 20 de puncte.

SEPSI: Niczuly – D. Ciobotariu, M. Bălaşa, Ninaj, Fl. Ştefan (R. Varga 63) – Renţa, Alimi – I. Gheorghe, M. Ştefănescu, Aganovic (C. Matei 72) – Safranko (Debeljuh 72). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

RAPID: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Oaidă (Kait 52), Al. Albu (C. Cîrjan 73) – Funsho Bamgboye, Al. Ioniţă II (Tsomou 57), Papeau (El Sawy 84) – Borja Valle. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:26
Ce s-a întâmplat pe teren, după Inter – Juventus 3-2. Cristi Chivu, în prim plan
0:25
VIDEOLuciano Spalleti și Chiellini au explodat, după Inter – Juventus 3-2. Război pe tunelul spre vestiare cu arbitrul
0:03
Imaginile bucuriei! Cristi Chivu nu s-a mai abținut, după golul care a decis „thriller-ul” cu Juventus
23:55 14 feb.
Real Madrid – Real Sociedad 4-1. „Los blancos” urcă pe locul 1 în La Liga
23:41 14 feb.
Inter – Juventus 3-2. Cristi Chivu, victorie uriașă într-un derby nebun cu o eliminare, un autogol și gol în minutul 90
23:07 14 feb.
Italienii au reacționat imediat după eliminarea eronată a lui Kalulu din Inter – Juventus: „O decizie șocantă”
1 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 2 Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde” 3 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 4 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 5 LPF, cerere directă către Vassaras după ce Radu Petrescu a anulat un gol valabil: “Vă solicit public” 6 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv
Citește și