Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu: „Pe ei mizez! Au totul!”

Alex Ioniță Publicat: 11 noiembrie 2023, 18:01

Comentarii
Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu: Pe ei mizez! Au totul!”

Ioan Andone / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu! Fostul internațional este de părere că o echipă care nu a fost considerată că se va putea lupta la câștigarea campionatului poate produce surpriza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În momentul de față, principalele candidate la câștigarea titlului de campioană sunt FCSB, CFR Cluj și Rapid. Acum, Ioan Andone a dezvăluit pe cine mizează la câștigarea acestui sezon de Liga 1.

Ioan Andone și-a numit favorita în lupta pentru titlu. Fostul internațional mizează pe Rapid

Fostul jucător al echipei naționale este de părere că echipa pregătită de Cristiano Bergodi poate câștiga titlul de campioană în Liga 1! Ioan Andone crede că Rapid are toate condițiile necesare pentru a fi o echipă de top din România.

„Până acum Rapid, CFR şi FCSB sunt în lupta la titlu. Se poate implica la titlu şi Craiova, celelalte nu le văd să aibă forţa necesară să poată se se implice la titlu.

În momentul ăsta pariez pe Rapid. E adevărat că ultima impresie contează, la ce a fost la FCSB – Rapid. Fără 3 jucători importanţi, Rapid a câştigat într-o manieră extraordinară. neaşteptată.

Reclamă
Reclamă

Au suporteri, au stadion nou, salarii achitate la zi, terenuri de antrenament, au totul. Înţelegi? Au totul”, a spus Ioan Andone, potrivit orangesport.ro.

În momentul de față, echipa pregătită de Cristiano Bergodi se află pe poziția a 3-a, cu 30 de puncte obținute după 16 meciuri jucate. În următoarea etapă, care va începe după pauza provocată de meciurile echipelor naționale, Rapid o va înfrunta pe U Cluj.

Giuleștenii, pas greșit în lupta pentru titlu. Sepsi – Rapid 0-0

La Sf. Gheorghe, gazdele nu au dat şanse bucureştenilor să înscrie în prima repriză. Ion Gheorghe a trimis puţin peste poartă, în minutul 18, iar Aganovic a fost aproape de gol în minutul 31, când torpila croatului a fost respinsă excelent de Horaţiu Moldovan. În minutul 36 arbitrul a oprit meciul pentru câteva minute după ce au apărut probleme la sistemul VAR. Ovidiu Haţegan i-a informat pe căpitanii echipelor şi a aşteptat restartarea sistemului.

Reclamă

Partida s-a reluat în minutul 41, dar la pauză s-a intrat cu scor alb, 0-0. Rapid a avut o bară, la execuţia de excepţie a lui Tsoumou, din minutul 79, dar meciul s-a încheiat la egalitate. Rapid nu a reușit să treacă pe primul loc al clasamentului, rămânând pe poziţia a doua, cu 30 de puncte, iar Sepsi este pe locul 8, cu 20 de puncte.

SEPSI: Niczuly – D. Ciobotariu, M. Bălaşa, Ninaj, Fl. Ştefan (R. Varga 63) – Renţa, Alimi – I. Gheorghe, M. Ştefănescu, Aganovic (C. Matei 72) – Safranko (Debeljuh 72). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

RAPID: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Oaidă (Kait 52), Al. Albu (C. Cîrjan 73) – Funsho Bamgboye, Al. Ioniţă II (Tsomou 57), Papeau (El Sawy 84) – Borja Valle. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:41

VIDEORonny Labonne, primele declaraţii după transferul la FCSB: “Sunt fericit”

21:23

VideoMoment inedit în Cehia – Africa de Sud! S-a spart mingea în mijlocul unei faze

21:20

Oficial! Cristi Chivu a semnat un nou contract cu Inter. “Continuăm să ne scriem povestea împreună”

21:05

Elveţia – Bosnia LIVE VIDEO (22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY). Jovo Lukic este doar rezervă

21:00

VIDEOCehia – Africa de Sud 1-1. Egal care nu ajută pe nimeni. Coreea de Sud și Mexic pot profita

20:46

Familia lui Lionel Messi, comunicat după ce starul Argentinei a plâns în meciul cu Algeria. Cu ce situație se confruntă

1 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 2 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 3 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 4 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 5 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 6 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB
Citește și