Închide meniul

Daniil Medvedev s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor

Dan Roșu Publicat: 16 noiembrie 2023, 8:46

Comentarii
Daniil Medvedev s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor

Daniil Medvedev/ Profimedia Images

Daniil Medvedev s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor. Rusul l-a învins pe germanul Alexander Zverev în două seturi, scor 7-6 [7], 6-4, miercuri, la Turneul Campionilor de la Torino, după un meci foarte disputat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neînvins în grupa roşie, rusul este primul jucător care se califică în semifinale.

Daniil Medvedev s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor

”A fost un meci foarte greu din punct de vedere mental, am început foarte bine. El nu era încă acolo, în joc, dar la un moment dat și-a intensificat jocul și din anumite motive eu am început să joc mai rău pentru o perioadă scurtă de timp.

Sunt fericit că am reușit să mă regrupez și să joc mai bine la sfârșitul primului set. Finalul ambelor seturi a fost foarte strâns… La 4-4 am avut minge de break, în tie-break a avut el minge de set pe serviciul lui.

Sunt fericit pentru că în ultimul timp anul acesta s-ar putea să fi pierdut niște meciuri de genul acesta, unde credeam că sunt foarte bun înainte. Sunt fericit că încă reușesc să câștig astfel de meciuri”, a spus Medvedev, după meci.

Reclamă
Reclamă

De două ori câştigător al competiţiei (2018, 2021) şi învingător în primul meci cu Carlos Alcaraz, Zverev va juca pentru un loc în semifinale împotriva rusului Andrei Rublev.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:52
Irina Begu a învins-o pe Jaqueline Cristian și s-a calificat în finala turneului de la Iași!
21:40
LIVE TEXTPetrolul – FCSB 0-0. Duel „de foc” la Ploiești! Miculescu a lovit bara
21:38
“Sunt dezamăgit” Ioan Ovidiu Sabău, ultimatum pentru jucători după U Cluj – UTA 1-1: “Sper că au înțeles”
21:15
Dan Nistor, reacţie dură după ce a ratat cu poarta goală! Mesaj tare pentru colegi după egalul cu UTA
21:01
Adi Mihalcea, prima reacție după U Cluj – UTA 1-1! Ce regret are tehnicianul: “Nu prea mi-a ieșit!”
20:41
VideoJurnal AntenaSport | Ispita cu lipici la fete
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 3 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 4 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 5 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo 6 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB
Citește și