România – Franţa 5-8, în AntenaPLAY. Tricolorii, eliminaţi dramatic de la Cupa Mondială de tenis de masă Echipe Mixte 2023

Dan Roșu Publicat: 5 decembrie 2023, 15:25

România - Franţa 5-8, în AntenaPLAY. Tricolorii, eliminaţi dramatic de la Cupa Mondială de tenis de masă Echipe Mixte 2023

Bernadette Szocs, într-un meci / Profimedia Images

România – Franţa 5-8 LIVE VIDEO. România şi Franţa au luptat pentru calificarea în fazele superioare de la Cupa Mondială de tenis de masă Echipe Mixte 2023, competiţie care este exclusiv în AntenaPLAY. Franţa a obţinut calificarea mai departe.

Duelul dintre Franţa şi România a avut loc marţi, de la ora 13:30, LIVE exclusiv în AntenaPLAY. Înainte de partidă, cele două echipe se aflau la egalitate de puncte în Grupa 3,

România – Franţa 5-8 LIVE VIDEO, în AntenaPLAY

Update 15:25: Fraţii Lebrun au câştigat setul şi au adus victoria Franţei

Update 15: 19: Totul se decide acum, în ultimul meci! Movileanu/Ionescu îi vor întâlni pe fraţii Lebrun în duelul decisiv

Update 15:17: Samara şi Szocs le-au învins pe Yuan/Pavade, dar Franţa mai are nevoie de un singur set pentru a câştiga duelul cu România

Update 15:07: Franţuzoaicele câştigă al doilea set şi scorul e acum 7-4 pentru Franţa la general

Update: 14:59: Româncele Samara/Szocs îşi adjudecă primul set, cu 11-8

Update 14:53: A început meciul Yuan/Pavade – Samara/Szocs

Update 14:48: Lebrun a câştigat şi al treilea set şi a dus scorul la 6-3 la general pentru Franţa. Francezii mai au nevoie de doar două seturi pentru a câştiga partida

Update 14:45: Lebrun a câştigat şi al doilea set şi Franţa conduce acum cu 5-3 la general

Update 14:37 Lebrun a câştigat primul set, cu 11-8

Update 14:31: A început meciul Lebrun – Movileanu

Update 14:30: Bernie Szocs a câştigat setul decisiv, cu 11-8, şi România – Franţa e acum 3-3 la general!

Update 14:20: Pavade a câştigat cel de al doilea set, cu 11-9

Update 14:11: Bernie Szocs şi-a adjudecat primul set al meciului, cu 12-10. A fost un set foarte spectaculos, cu mai multe răsturnări de situaţie

Update 14:04: A început meciul Bernadette Szocs – Prithika Pavade

Update 14:00: Franţa a câştigat primul meci. Perechea Jia Nan Yuan / Alexis Lebrun şi-a adjudecat setul decisiv cu 11-6 şi scorul e acum 2-1 pentru Franţa la general.

Update 13:51: România a câştigat setul 2, cu 11-6

Update 13:45: Francezii îşi adjudecă primul set, cu 11-5

Update 13:40: A început partida! HAI, ROMÂNIA!

Update 13:38: Începe primul meci, între Elizabeta Samara / Ovidiu Ionescu – Jia Nan Yuan / Alexis Lebrun

Update 13.00: S-a afişat programul meciurilor:

1. Elizabeta Samara / Ovidiu Ionescu – Jia Nan Yuan / Alexis Lebrun
2. Bernadette Szocs – Prithika Pavade
3. Felix Lebrun – Darius Movileanu

Până la meciul cu Franţa, România a trecut de SUA (8-5) şi de Australia (8-0), pierzând duelul cu Japonia (2-8). De partea cealaltă, Franţa a bătut Australia (8-3) şi SUA (8-5), fiind învinsă de Japonia, 2-8.

Bernadette Szocs (12 mondial), Elizabeta Samara (31 mondial), Adina Diaconu (49 mondial), Andreea Dragoman (67 mondial), Eduard Ionescu (65 mondial), Ovidiu Ionescu (111 mondial), Andrei Istrate (141 mondial) și Darius Movileanu (159 mondial) sunt jucătorii care fac parte din lotul României, conform site-ului oficial al Federaţiei Române de Tenis de Masă.

Sistemul de joc la Cupa Mondială

În faza grupelor, se va juca după sistemul „fiecare cu fiecare”, iar primele două echipe din clasament vor ajunge în grupa principală, unde vor juca împotriva echipelor ajunse acolo din celelalte grupe. În grupa principală, fiecare naţională îşi va păstra rezultatele din etapa 1.

Meciurile vor fi de trei seturi, scorul putând fi 3-0 sau 2-1. Câştigătoara duelului este echipa care ajunge la opt seturi adjudecate. Fiecare component al echipelor poate disputa maximum două meciuri (simplu şi dublu).

Partidele vor începe cu duelul de dublu mixt şi vor continua cu simplu feminin, simplu masculin, dublu feminin şi dublu masculin. Ordinea ultimelor două meciuri va fi aleasă de căpitanul echipei mai slab cotate, anunţă frtromania.ro.

18:48 Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins! A învins-o pe Kristina Mladenovic în 2 seturi 18:45 „Mai bine tăcea!” Cristian Tudor Popescu a răbufnit când a aflat că Simona Halep a „rupt” colaborarea cu Carlos Martinez 18:36 Adrian Mititelu şi-a ales antrenorul cu care să atace revenirea în Liga 1! Primele cinci mutări pe care le face la FCU Craiova 18:18 LIVE VIDEOKazahstan – Suedia se joacă ACUM în AntenaPLAY. Canada – Norvegia, de la 21:20. Continuă spectacolul la CM de hochei 18:07 Costică Căileanu a murit la 54 de ani, într-un grav accident rutier produs între Năvodari şi Corbu. Tragedie uriaşă în România! 18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani 17:50 „Prea bătrân!” Alex Chipciu a ratat transferul şi au apărut dezvăluiri din interior. Ce s-a întâmplat cu adevărat 17:37 „Își arată din nou caracterul murdar!” Suporterii FCSB-ului, atac total după ce Rapid le-a oferit doar 400 de bilete la derby! 17:30 „Durerea a revenit!” Simona Halep, anunţ despre viitorul ei după ce a fost nevoită să se retragă de la Trophee Clarins 17:24 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 mai Vezi toate știrile