Închide meniul

Turcii anunţă lovitura pregătită de Olimpiu Moruţan! Antrenorul uriaş care insistă pentru mijlocaşul român

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 ianuarie 2024, 12:51

Turcii anunţă lovitura pregătită de Olimpiu Moruţan! Antrenorul uriaş care insistă pentru mijlocaşul român

Olimpiu Moruţan, în timpul unui meci la Ankaragucu/ Twitter Ankaragucu

Turcii anunţă lovitura pregătită de Olimpiu Moruţan. Fostul jucător al FCSB-ului este pe lista de transferuri a lui Fatih Terim. “Împăratul” insistă pentru aducerea internaţionalului român la noua sa echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La o săptămâna după ce a preluat-o pe Panathinaikos, Fatih Terim este pregătit să îşi aducă întăriri pentru a se lupta la titlu cu PAOK-ul lui Răzvan Lucescu. Antrenorul legendar, în vârstă de 70 de ani, l-a cerut conducătorilor clubului pe Moruţan.

Turcii anunţă lovitura pregătită de Olimpiu Moruţan

Fatih Terim a colaborat cu mijlocaşul român la Galatasaray. Chiar el a insistat pentru transferul lui Moruţan de la FCSB, în 2021, pentru 4.1 milioane de euro.

În vara anului trecut, Moruţan a ajuns la Ankaragucu pentru 3 milioane de euro. Are 2 goluri şi 2 pase decisive în această stagiune şi poate pleca în Grecia. Panathinaikos pregăteşte o primă ofertă.

Gigantul grec urmează să bată la uşa echipei din Capitală pentru starul român de 24 de ani, în această pauză competiţională“, anunţă turcii de la Fanatik.

Reclamă
Reclamă

După 15 etape, Răzvan Lucescu este lider în Grecia cu PAOK. Are 35 de puncte, cu unul mai mult decât principala urmăritoare Panathinaikos.

Olimpiu Moruţan e fanul celor de la FCSB în lupta la titlu: „E anul lor! Să fie puternici până la final”

Olimpiu Moruţan e fanul celor de la FCSB în lupta la titlu. Actualul jucător al celor de la Ankaragucu vrea ca fosta sa echipă să câştige titlul în Liga 1. FCSB a terminat anul 2023 pe primul loc în clasament, la 8 puncte în faţa rivalilor de la CFR Cluj.

Reclamă

Moruţan mizează că prietenii săi de la FCSB, Coman şi Olaru, vor aduce primul titlu după o pauză de 9 ani. Moruţan a jucat 3 ani la FCSB, între 2018 şi 2021.

Îmi doresc să câştige FCSB campionatul pentru că mai am colegi acolo, pe Coman, Olaru. Cred că anul acesta va fi anul lor. Eu zic că anul acesta sunt şanse mari să câştige, le ţin pumnii şi sper să fie puternici până la final„, a spus Olimpiu Moruţan.

Moruţan are în palmares o Cupă a României, câştigată cu FCSB în 2020.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:12

Barcelona, tot mai aproape de primul transfer al verii. Catalanii vor plăti 25 de milioane de euro

19:41

Daniel Oprița, mesaj dur după ultimatumul primit de la comandantul clubului Steaua: “Nu sunt dator!”

19:36

Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat

19:18

Ce jucător de la FCSB l-a surprins pe Mihai Pintilii: “Mamă, de unde a apărut? La început era pe lângă”

19:00

Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician

18:30

Lois Boisson s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Franţuzoaica de pe locul 361 WTA a învins-o pe favorita 6

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist”
Citește și