Închide meniul

Rodrygo îl cere pe Kylian Mbappe la Real Madrid: “Mi-ar plăcea să vină, dar nu pot spune mai multe”

Dan Roșu Publicat: 11 februarie 2024, 10:45

Comentarii
Rodrygo îl cere pe Kylian Mbappe la Real Madrid: Mi-ar plăcea să vină, dar nu pot spune mai multe

Rodrygo sărbătoreşte marcarea unui gol - Profimedia Images

Rodrygo îl cere pe Kylian Mbappe la Real Madrid. Brazilianul a declarat, sâmbătă seară, că i-ar plăcea ca francezul Kylian Mbappe să vină la Real Madrid, deoarece este unul dintre cei mai buni jucători din lume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Mi-ar plăcea ca Mbappé să vină. Întotdeauna îmi doresc să joc cu cei mai buni jucători, iar el este unul dintre cei mai buni din lume.

Rodrygo îl cere pe Kylian Mbappe la Real Madrid

Mi-ar plăcea, dar nu pot vorbi prea mult despre el. Este un jucător de la PSG şi trebuie să respect acest lucru”, a declarat Rodrygo, conform As.

Rodrygo a marcat în minutul 61 al meciului câştigat, sâmbătă, de Real Madrid, scor 4-0, cu Girona, în etapa a 24-a a campionatului Spaniei.

Oferta uriaşă pe care i-a făcut-o PSG lui Kylian Mbappe

Oferta uriaşă pe care i-a făcut-o PSG lui Kylian Mbappe a apărut în presă. Campioana Franţei încearcă să îl convingă pe superstarul „cocoşului galic” să rămână la Paris.

Reclamă
Reclamă

Potrivit as.com, PSG i-a propus lui Mbappe o înţelegere pe două sezoane, cu un salariu anual de 80 de milioane de euro. Ar fi de peste două ori cât a oferit Real Madrid.

Mbappe e tentat să meargă la Real Madrid, dar ar vrea să aibă un salariu mai mare decât Vinicius Jr şi Jude Bellingham, notează sursa citată.

Mbappe a fost dorit de Real Madrid şi în vara lui 2022, dar a ales să semneze prelungirea contractului cu PSG. Telenovela de acum doi ani s-ar putea repeta şi în vara acestui an. Contractul lui Kylian Mbappe cu PSG expiră la 30 iunie 2024.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:38
LIVE TEXTRomânia – Macedonia de Nord se joacă ACUM. “Tricolorii” își încheie aventura la EHF EURO 2026
19:34
Ionuţ Lupescu, anunţ sumbru despre Cornel Dinu. De ce a lipsit de la demolarea stadionului Dinamo
19:19
Kairat – Club Brugge 1-4. De la 19:45 se joacă Bodo/Glimt – City. Meci de gală și pentru Cristi Chivu
19:18
Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație
18:47
Brahim Diaz, mesaj de la prim-ministrul Marocului după penalty-ul din finala AFCON: “Ai intrat în inimile lor”
18:45
Afacerea deţinută de Cristiano Ronaldo, parteneriat cu Steaua. Anunţ oficial
1 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 2 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 3 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 4 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 5 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 6 Zeljko Kopic, în doliu! Tragedia a fost anunţată de antrenor: “Odihnește-te în pace”
Citește și