Închide meniul
Foto

Alexandru Tudor, schimbare radicală după perioada în care a lucrat pentru Gigi Becali. Cum arată și cu ce se ocupă fostul arbitru

Alex Ioniță Publicat: 16 februarie 2024, 18:24

Comentarii
Alexandru Tudor, schimbare radicală după perioada în care a lucrat pentru Gigi Becali. Cum arată și cu ce se ocupă fostul arbitru

Alexandru Tudor / Profimedia

Alexandru Tudor, schimbare radicală după perioada în care a lucrat pentru Gigi Becali. Fostul arbitru român a fost surprins din nou, la un an de la momentul în care a decis să nu mai lucreze la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Brad Pitt” Tudor a fost arbitru în perioada 1990-2018. Mai apoi s-a angajat la FCSB, fiind consilierul lui Gigi Becali. Totuși, acesta a decis să se retragă din lumea sportului și a luat o direcție cu totul diferită.

Alexandru Tudor, schimbare radicală după perioada în care a lucrat pentru Gigi Becali

Concret, fostul central a decis să se ocupe mai mult de activitatea bisericească. Recent, Alexandru Tudor a fost surprins la Patiarhie, acolo unde a participal la Sfânta Liturghie și Tainsa Sfântului Maslu.

Mai mult, acesta a primit acceptul preotului și a citit dintr-o carte religioasă care descrie viețile sfinților. (VEZI IMAGINI INCREDIBILE CU ALEXANDRU TUDOR ÎN GALERIA FOTO).

După retragerea din lumea sportului, Alexandru Tudor spunea că stă departe de tehnologie și a pus și că s-a apropiat de Dumnezeu încă din timpul carierei.

Reclamă
Reclamă

„La fotbal am descoperit credința. Cariera mea a fost ca o scară, dificultatea și presiunea din arbitraj m-au împins să caut ajutor. Am avut momente în care mergeam pe stradă și vorbeam de unul singur! Am avut un coleg arbitru care a albit într-o noapte! S-a trezit dimineața alb la cap! Înțelegeți?”, spunea Alexandru Tudor, în trecut, potrivit gsp.ro.

Fiul lui Alexandru Tudor este legitimat la FCSB

Fiul lui Alexandru Tudor, Vlad, a debutat la FCSB în anul 2022. Tânărul jucător a fost trimis în teren de Mihai Pintilii, la pauza unui meci de Cupa României, contra celor de la Oţelul Galaţi.

La momentul respectiv, Vlad Tudor avea 19 ani, şi a fost promovat în vara lui 2022 la echipa mare a FCSB-ului, din postura de golgheter la formaţia secundă. Atunci, Gigi Becali a fost impresionat de calităţile tânărului atacant, fiind şi în strânsă relaţie cu tatăl său, fostul arbitru, Alexandru Tudor.

Reclamă

La momentul respectiv, Gigi Becali spunea că speră să obțină o sumă importantă pentru fiul lui Tudor:

„Eu i-am spus să îl aducă. E cel mai apropiat prieten al meu, e frate-frate cu mine. E mai aproape poate şi decât Meme. Adu copilu aici, să ne rugăm să fie copilul tare. Să ajungă fotbalist mare şi să luăm bani pe el. Valoarea lui nu o cunosc, dar cunosc rugăciunea lui taică-su”, a spunea patronul de la FCSB, Gigi Becali.

În momentul de față, Vlad Tudor este împrumutat de FCSB la CSM Cetatea Turnu Măgurele, până în vara acestui an.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:13
Daniel Pancu s-a întâlnit cu Dan Petrescu și a dezvăluit cum se simte: „Am fost surprins”
10:52
Anunţ teribil despre sportul mondial, venit de la nivel înalt: “Trişorii câştigă bătălia împotriva antidopingului”
10:47
Rapid – Oțelul LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii vor să-și mărească avansul în fruntea Ligii 1. Echipele probabile
10:46
Carlo Ancelotti, anunţul momentului: italianul va semna un nou contract
10:41
Cosmin Olăroiu, după calificarea în semifinalele Arab Cup: “După foarte mult timp, norocul și-a întors fața spre noi”
10:33
Cătălin Cîrjan vrea titlul alături de Dinamo. Obiectiv clar pentru 2026: „Asta i-am cerut lui Moș Crăciun”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și