România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. „Tricolorii” au făcut spectacol la Campionatele Mondiale pe echipe

Alex Ioniță Publicat: 18 februarie 2024, 15:40

România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. Tricolorii” au făcut spectacol la Campionatele Mondiale pe echipe

România - Thailanda 3-

Ovidiu Ionescu / Profimedia

România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. Duelul a reprezentat al 3-lea meci al echipei naționale de tenis de masă, în cadrul Campionatelor Mondiale pe echipe de la Busan.

Înainte de acest duel, selecționata masculină a României s-a impus categoric în fața Egiptului, cu scorul de 3-0. Partidele de la Campionatele Mondiale de tenis de masă pe echipe se văd live în AntenaPLAY.

România – Thailanda 3-1

UPDATE 15:40: România – Thailanda 3-1! Ovidiu Ionescu a câștigat ultimul set al duelului cu Sitisak și a adus victoria naționalei noastre.

UPDATE 15:31: Ovidiu Ionescu a câștigat și setul al 2-lea, cu scorul de 11-7

UPDATE 15:26: Ovidiu Ionescu a câștigat primul set al meciului, scor 11-6

UPDATE: Ovidiu Ionescu se va duela cu Sitisak Nuchchart în meciul al 4-lea!

UPDATE 15:15: România – Thailanda 2-1! Istrate a câștigat setul al 4-lea, cu scorul de 11-9!

UPDATE 15:09: Napat a câștigat setul al 3-lea, cu scorul de 11-9

UPDATE 15:00: Jucătorul nostru a câștigat și setul al 2-lea, cu scorul de 11-6

UPDATE 14:55: Andrei Istrate și-a adjudecat primul set, cu scorul de 12-10

UPDATE: Andrei Istrate se va duela în meciul al 3-lea, cu Napat Thanmathikom.

UPDATE 14:42: România – Thailanda 1-1! Darius Movileanu a cedat în setul decisiv, scor 7-11

UPDATE 14:37: Darius Movileanu a câștigat setul al 4-lea, scor 11-9. S-a intrat în setul decisiv!

UPDATE: 14:26: Sitisak a câștigat setul al 3-lea, cu scorul de 11-7

UPDATE 14:10: Darius Movileanu a câștigat al 2-lea set, scor 11-6

UPDATE 14:04: Sitisak a câștigat primul set al meciului, scor 11-9

UPDATE: Următorul duel este cel dintre Darius Movileanu și Sitisak Nuchchart!

UPDATE 13:56: România – Thailanda 1-0! Ovidiu Ionescu a câștigat și cel de-al 3-lea set cu scorul de 11-4.

UPDATE: 13:50: Ovidiu Ionescu a câștigat și al 2-lea set al întâlnirii, cu scorul de 14-12

UPDATE 13:40: Prestație excelentă a lui Ovidiu Ionescu, care a câștigat primul set al întâlnirii cu Padasak, cu scorul de 11-4.

UPDATE: În primul meci se vor duela Ovidiu Ionescu și Padasak Tanviriyavechakul

UPDATE: A început duelul dintre România și Thailanda

Echipa națională a României face parte din Grupa 8 la turneul final din Coreea de Sud. Din grupa „tricolorilor” mai fac parte Portugalia, Egipt, Iran și Thailanda. Lotul selecționatei noastre este format din Ovidiu Ionescu, Eduard Ionescu, Darius Movileanu, Andrei Istrate și Iulian Chiriță.

La Campionatele Mondiale de la Busan, România a pierdut primul meci cu Portugalia, cu scorul de 0-3. După victoria cu Egipt însă, „tricolorii” se află pe locul al 3-lea în grupă, cu 3 puncte, care duce la calificarea în șaisprezecimi.

Iată situația din Grupa a 8-a, înainte de duelul dintre „tricolori” și Thailanda:

România – Iran, marți, 20 februarie, ora 06:00

Miza Campionatelor Mondiale este foarte mare: primele opt echipe vor obţine calificarea directă la Jocurile Olimpice de la Paris, din 2024. 40 de echipe naţionale, feminine şi masculine, se află la startul întrecerii.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

10
0:17
Bayer Leverkusen, record FABULOS pentru istoria fotbalului. Gol în minutul 90+7 şi calificare în finala Europa League
10
0:00
Atalanta – Bayer Leverkusen este finala Europa League 2024! Olympiacos – Fiorentina, finala Conference League
23:50 Martin O’Neill, prima reacţie despre oferta Rapidului: „Ştiu multe despre fotbalul românesc”. Ce a spus de Mircea Lucescu 23:33 Cristiano Ronaldo, performanţă colosală la 39 de ani! A marcat împotriva echipei lui Florin Tănase şi a ajuns la cifre fabuloase 23:21 Edi Iordănescu, anunţul momentului: „România rămâne în inima mea!”. A confirmat negocierile, cu o lună înainte de EURO 2024 23:02 Sorana Cîrstea, în turul 3 de la Roma! Victorie fără emoţii pentru româncă în meciul cu Brenda Fruhvirtova 22:41 Emmanuel Macron, anunţ despre viitorul lui Kylian Mbappe: „Am pus presiune maximă” 22:11 „România în semifinale la EURO 2024?” Reacţia imediată a lui Mihai Stoichiţă. Meciul de care depinde soarta tricolorilor 21:37 Jaqueline Cristian, revenire de excepţie la Roma! S-a calificat în turul 3 şi va juca contra numărului 3 WTA 21:14 Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! La câţi sportivi a ajuns delegaţia României Vezi toate știrile