România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. „Tricolorii” au făcut spectacol la Campionatele Mondiale pe echipe

Alex Ioniță Publicat: 18 februarie 2024, 15:40

România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. Tricolorii” au făcut spectacol la Campionatele Mondiale pe echipe

România - Thailanda 3-

Ovidiu Ionescu / Profimedia

România – Thailanda 3-1 a fost în AntenaPLAY. Duelul a reprezentat al 3-lea meci al echipei naționale de tenis de masă, în cadrul Campionatelor Mondiale pe echipe de la Busan.

Înainte de acest duel, selecționata masculină a României s-a impus categoric în fața Egiptului, cu scorul de 3-0. Partidele de la Campionatele Mondiale de tenis de masă pe echipe se văd live în AntenaPLAY.

România – Thailanda 3-1

UPDATE 15:40: România – Thailanda 3-1! Ovidiu Ionescu a câștigat ultimul set al duelului cu Sitisak și a adus victoria naționalei noastre.

UPDATE 15:31: Ovidiu Ionescu a câștigat și setul al 2-lea, cu scorul de 11-7

UPDATE 15:26: Ovidiu Ionescu a câștigat primul set al meciului, scor 11-6

UPDATE: Ovidiu Ionescu se va duela cu Sitisak Nuchchart în meciul al 4-lea!

UPDATE 15:15: România – Thailanda 2-1! Istrate a câștigat setul al 4-lea, cu scorul de 11-9!

UPDATE 15:09: Napat a câștigat setul al 3-lea, cu scorul de 11-9

UPDATE 15:00: Jucătorul nostru a câștigat și setul al 2-lea, cu scorul de 11-6

UPDATE 14:55: Andrei Istrate și-a adjudecat primul set, cu scorul de 12-10

UPDATE: Andrei Istrate se va duela în meciul al 3-lea, cu Napat Thanmathikom.

UPDATE 14:42: România – Thailanda 1-1! Darius Movileanu a cedat în setul decisiv, scor 7-11

UPDATE 14:37: Darius Movileanu a câștigat setul al 4-lea, scor 11-9. S-a intrat în setul decisiv!

UPDATE: 14:26: Sitisak a câștigat setul al 3-lea, cu scorul de 11-7

UPDATE 14:10: Darius Movileanu a câștigat al 2-lea set, scor 11-6

UPDATE 14:04: Sitisak a câștigat primul set al meciului, scor 11-9

UPDATE: Următorul duel este cel dintre Darius Movileanu și Sitisak Nuchchart!

UPDATE 13:56: România – Thailanda 1-0! Ovidiu Ionescu a câștigat și cel de-al 3-lea set cu scorul de 11-4.

UPDATE: 13:50: Ovidiu Ionescu a câștigat și al 2-lea set al întâlnirii, cu scorul de 14-12

UPDATE 13:40: Prestație excelentă a lui Ovidiu Ionescu, care a câștigat primul set al întâlnirii cu Padasak, cu scorul de 11-4.

UPDATE: În primul meci se vor duela Ovidiu Ionescu și Padasak Tanviriyavechakul

UPDATE: A început duelul dintre România și Thailanda

Echipa națională a României face parte din Grupa 8 la turneul final din Coreea de Sud. Din grupa „tricolorilor” mai fac parte Portugalia, Egipt, Iran și Thailanda. Lotul selecționatei noastre este format din Ovidiu Ionescu, Eduard Ionescu, Darius Movileanu, Andrei Istrate și Iulian Chiriță.

La Campionatele Mondiale de la Busan, România a pierdut primul meci cu Portugalia, cu scorul de 0-3. După victoria cu Egipt însă, „tricolorii” se află pe locul al 3-lea în grupă, cu 3 puncte, care duce la calificarea în șaisprezecimi.

Iată situația din Grupa a 8-a, înainte de duelul dintre „tricolori” și Thailanda:

România – Iran, marți, 20 februarie, ora 06:00

Miza Campionatelor Mondiale este foarte mare: primele opt echipe vor obţine calificarea directă la Jocurile Olimpice de la Paris, din 2024. 40 de echipe naţionale, feminine şi masculine, se află la startul întrecerii.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

22:23 Ce adversare poate întâlni FCSB în preliminariile UEFA Champions League! Cum arată traseul campioanei din Liga 1 22:23 Umilinţa supremă pentru Dinamo chiar în ziua în care FCSB a luat titlul! Dezastru în alb și roșu pentru „câini” 22:23 Câți bani primește FCSB după ce a devenit campiona României! Suma uriașă pe care o poate încasa din competițiile europene 22:14 LIVE VIDEOHull City – Ipswich se joacă ACUM în AntenaPLAY! Blackburn – Coventry 0-0. Spectacol în Championship 22:11 VIDEOBenfica – Braga 3-1 a fost în AntenaPLAY. Meciul zilei în Liga Portugal 21:56 VIDEODiscurs desprins din filme, în engleză, al lui Adrian Mititelu Jr, în vestiar, la o săptămână după supradoza de pastile 21:45 FCSB – Farul 2-1! Roş-albaştrii, noii campioni ai Ligii 1! Nebunie pe Arena Naţională! Primul titlu pentru FCSB, după nouă ani 21:37 Bayer Levekusen a egalat în minutul 90+6 și a ajuns la 46 de meciuri fără înfrângere! Echipa lui Xabi continuă seria fabuloasă 21:32 Gestul făcut de Vlad Chiricheş, înainte de FCSB – Farul! Unde a fost surprins fundaşul roş-albaştrilor 21:11 David Miculescu, în cea mai bună formă de la transferul la FCSB! A marcat din nou şi a declanşat nebunia pe Arena Naţională Vezi toate știrile