Lovitura uriaşă pe care o poate da Gigi Becali după EURO 2024: “Se pot lua bani mulţi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 februarie 2024, 18:01

Comentarii
Lovitura uriaşă pe care o poate da Gigi Becali după EURO 2024: Se pot lua bani mulţi!

Gigi Becali, în timpul unui eveniment / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Lovitura uriaşă pe care o poate da Gigi Becali după EURO 2024. Adrian Neaga spune că Florinel Coman şi Darius Olaru sunt jucătorii pe care Gigi Becali poate lua bani mulţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atâ Coman, cât şi Olaru au clauză de reziliere de 5 milioane de euro. Neaga e de părere că dacă aceştia vor câştiga şi titlul cu FCSB, atunci Becali poate da un adevărat tun financiar după Campionatul European din Germania. Coman şi Olaru sunt jucătorii de la FCSB pe care Edi Iordănescu s-a bazat şi în preliminarii.

Lovitura uriaşă pe care o poate da Gigi Becali după EURO 2024

Așa cum ti-am spus despre cei doi jucători care sunt exponențiali în momentul de față, în opinia mea, pe Olaru și Coman cred că se pot lua bani mulți. Depinde și de evoluția lor la Campionatul European. Depinde și dacă ia titlul FCSB…

Să știi că în majoritatea cazurilor, fotbaliștii român se vând acum după grupele competițiilor europene. Pentru că atunci când joci afară ești vizionat mult mai mult. Și acum, îți spun sincer, cu aceste două transferuri ale lui Drăgușin și Horațiu Moldovan, plus calificarea echipei naționale la Euro, vor crește și cotele jucătorilor români. Adică se pot vinde pe bani mai mulți”, a spus Adrian Neaga pentru fanatik.ro.

Adrian Ilie, convins că Florinel Coman îi poate călca pe urme

Adrian Ilie s-a declarat convins de faptul că Florinel Coman îi poate călca pe urme şi poate evolua la Valencia. Fostul internaţional a mărturisit că „Mbappe de România” ar face faţă la o echipă de nivel mediu din Spania, aşa cum este Valencia, în acest sezon.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman traversează un sezon de vis, fiind al doilea marcator de la FCSB, după Darius Olaru. Mijlocaşul 11 goluri, în toate competiţiile.

Adrian Ilie a declarat că este foarte dificil ca un jucător din Liga 1 să ajungă în top. „Cobra” a mărturisit că jucătorii crescuţi la academiile din străinătate au prima şansă să evolueze la echipe de top precum Barcelona sau Real Madrid.

„La cum se prezintă campionatul românesc este foarte greu să mai apară un jucător (n.r. – în elită). Sau poate, pentru că sunt foarte mulţi români plecaţi afară, sunt copii de 14-15 ani care joacă la Real Madrid sau Barcelona.

Reclamă

De acolo e posibil să apară. Crescuţi în afară. Deocamdată la noi, din ce văd la jucătorii sub 15 ani de la loturile naţionale, este foarte greu să ajungă cineva să joace la nivelul ăsta.

Eu pe Florinel Coman l-aş vedea la o echipă de locul zece în Spania. Şi Valencia cum e în momentul de faţă. Cred că la nivelul respectiv ar face faţă”, a declarat Adrian Ilie, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48

Se face sau nu transferul lui Michael Olise la Real Madrid? Comunicatul oficial emis de clubul din La Liga

19:37

Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită

19:27

VideoJurnal Antena Sport | Un Mondial de neuitat

19:25

VideoJurnal Antena Sport | Pe fază pentru cei de acasă

19:23

VideoJurnal Antena Sport | Campioni la distracţie

19:22

VideoJurnal Antena Sport | Ferma de suflet a românilor

1 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce transferul său la FCSB a picat. Postarea brazilianului 6 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul
Citește și