Lewis Hamilton, după ce a terminat la 50 de secunde în spatele lui Max Verstappen, la Bahrain: „Credeam că vom fi mai aproape”

Dan Roșu Publicat: 3 martie 2024, 19:54

Comentarii
Lewis Hamilton, după ce a terminat la 50 de secunde în spatele lui Max Verstappen, la Bahrain: „Credeam că vom fi mai aproape

Lewis Hamilton, în timpul unui interviu - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Lewis Hamilton a avut o primă reacţie după ce a terminat la 50 de secunde în spatele lui Max Verstappen, pe locul 7 al Marelui Premiu al Bahrainului, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hamilton a pornit al nouălea de pe grila de start şi acesta este motivul pentru care pilotul lui Mercedes nu a putut spera la mai mult, în Bahrain.

Lewis Hamilton, după ce a terminat la 50 de secunde în spatele lui Max Verstappen, la Bahrain

„Nu a fost cursa ideală şi nu am avut cel mai bun weekend. Am crezut că vom fi mai aproape la final, dar nu a fost aşa. Nu mai ştiu pe ce loc am terminat anul trecut aici, pe patru sau pe cinci.

Cred că dacă am fi pornit mai bine după calificări, am fi terminat pe 4-5, poate pe şase, dar nu mai jos. A fost o cursă normală. Am dat totul şi sunt mulţumit de mine”, a spus Hamilton, citat de formula1.com.

Sergio Perez: „Avem multe de învăţat după cursa asta”

Sergio Perez a vorbit după dubla lui Red Bull de la Marele Premiu al Bahrainului, primul din acest sezon al Campionatului Mondial de Formula 1™, ce va fi transmis de Antena şi în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

Max Verstappen nu a avut rival la cursa din Bahrain, iar colegul său a trecut linia de finish la nu mai puţin de 22 de secunde în urma sa. Chiar şi aşa, Perez e sigur că echipa sa are multe de învăţat după Grand-Prixul de sâmbătă.

„Este maximul pe care îl puteam obţine azi. A fost o cursă complicată, în care a trebuit să fim atenţi la cauciucuri. Cred că sunt multe de învăţat din această cursă, lucruri care vor fi importante pentru titlul mondial. E perfect să începi sezonul aşa.

Am avut nişte probleme, dar sunt sigur că le vom analiza şi vom face totul pentru a nu fi surprinşi la Jeddah”, a spus Sergio Perez, pentru sursa citată.

Reclamă

Săptămâna viitoare, Antena 3 CNN va transmite calificările Marelui Premiu al Arabiei Saudite, vineri, 8 martie, de la ora 19.00 şi apoi cursa, sâmbătă, 9 martie, de la ora 19.00. Antrenamentele de pe 7 şi 8 martie pot fi urmărite integral pe AntenaPLAY, pe canalul de sport AS şi pe cel dedicat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:53

Dennis Man poate reveni în Serie A, după ce a luat titlul în Olanda! Echipa care îl vrea pe jucătorul naţionalei

10:31

Echipa care a stabilit un record uriaş: 109 meciuri consecutive fără înfrângere în campionat! Când a pierdut ultima partidă

10:17

Mbappe vrea să scrie istorie pe stadionul pe care n-a marcat încă! A fost implicat într-o controversă în acel loc

9:39

Alex Dobre, ironizat după gesturile controversate făcute la Ploieşti: „Dansul Călușarilor”

9:27

FotoScene halucinante! Meciul a fost întrerupt după ce fanii au invadat terenul, iar poliţiştii au intrat cu caii pe gazon

9:14

Începe noul sezon din Serie A! Ce cotă are Interul lui Cristi Chivu la câştigarea titlului

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 3 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 4 Transfer uriaș pentru un jucător de națională: a venit oferta de 25 de milioane de euro din Premier League! 5 Anunț teribil înainte de CFR – FCSB: „S-a operat! L-am pierdut pentru două luni!” 6 FotoCine este soția lui Gică Hagi și cu ce se ocupă, de fapt. Ce studii a făcut, puţini români ştiu: „Ea e patroana”
Citește și