Închide meniul

Eduard Radaslavescu, prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali! A fost “iertat” de patron și a jucat din nou

Alex Ioniță Publicat: 7 aprilie 2024, 22:18

Eduard Radaslavescu, prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali! A fost iertat de patron și a jucat din nou

Momentul în care Radaslavescu a intrat pe teren / Captură Orange Sport

Eduard Radaslavescu a avut prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali. Mijlocașul a fost introdus în teren de patron, la meciul dintre FCSB și Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocașul a fost “umilit” de Gigi Becali la meciul cu Farul. Atunci, Radaslavescu era schimbat cu Octavian Popescu în prima repriză, la câteva minute de la un moment în care s-a înjurat cu un fan al campioanei.

Eduard Radaslavescu, prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali

Gigi Becali l-a introdus în teren pe Eduard Radaslavescu în minutul 74 al confruntării cu Universitatea Craiova. Patronul s-a ținut astfel de promisiunea pe care a făcut-o în urmă cu puțin timp: mijlocașul va juca 20 de minute, atunci când obosește Tavi Popescu.

„Are execuții Miculescu. Am încredere în el și în Radaslavescu.

Dacă eu spuneam că nu am, trebuiau să plece, dar mai am încredere. Mai ales în Miculescu. Radaslavescu va intra 20 de minute, când obosește Tavi, George (n.r. Gigi Becali l-a botezat pe Tavi drept George)”, a spus Gigi Becali, la fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Având în vedere declarația lui Gigi Becali, nu este de mirare că Octavian Popescu a fost înlocuit cu Eduard Radaslavescu, la scorul de 2-0 pentru echipa pregătită de Elias Charalambous și Mihai Pintilii. Iată cum a fost surprins Radaslavescu, în momentul schimbării.

Florinel Coman a marcat din lovitură liberă în FCSB – Universitatea Craiova

Florinel Coman a marcat din lovitură liberă în FCSB – Universitatea Craiova Vedeta roș-albaștrilor a avut parte de un început de vis în duelul de pe Arena Națională.

FCSB a început excelent derby-ul cu oltenii lui Mihai Rotaru și au reușit să puncteze de 2 ori, în minutul 29 și în minutul 32.

Reclamă

În minutul 29 al duelului de pe Arena Națională, Florinel Coman a executat o lovitură liberă, din apropierea careului. „Mbappe” a trimis mingea spre poartă, iar portarul Popescu a comis o gafă de proporții. Balonul s-a oprit astfel în plasă.

La golul 2 al FCSB-ului, din minutul 32, Florinel Coman a trimis o centrare de excepție, dintr-un corner, iar Vlădoiu a fost obligat să își devieze balonul în propria poartă. Astfel, după puțin peste o jumătate de oră de joc, roș-albaștrii conduceau cu scorul de 2-0.

După această reușită, vedeta lui Gigi Becali a ajuns la 15 goluri și 8 pase decisive în 28 de partide din actualul sezon de Liga 1. Coman este cotat de site-ul Transfermarkt la suma de 6 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:49

Răzvan Marin şi-a decis viitorul! Ce va face după meciurile echipei naţionale: “Iau în considerare”

18:25

Unirea Slobozia – FC Voluntari (ora 20.00) Adrian Mihalcea şi Florin Pîrvu, duel crucial pentru Liga 1

18:20

EXCLUSIV“Avem forţa să câştigăm în Austria?” Răspunsul lui Denis Alibec înaintea meciului vital al naţionalei!

18:00

EXCLUSIV“Continuă bătălia pentru recordul mondial între David Popovici şi Pan Zhanle?” Răspunsul Cameliei Potec

17:47

Adrian Mititelu, dezvăluiri despre jucătorul dorit de Gigi Becali! Unde va pleca Vladislav Blănuţă

17:30

Anunţul care nu va fi pe placul lui Gigi Becali! Verdictul despre calificarea FCSB în Champions League

1 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei
Citește și