Închide meniul

“Va avea salariu de 15.000 de euro!” Lovitura anunţată de Gigi Becali la FCSB. Încă un jucător, chemat să semneze contractul

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 aprilie 2024, 9:36

Comentarii
Va avea salariu de 15.000 de euro! Lovitura anunţată de Gigi Becali la FCSB. Încă un jucător, chemat să semneze contractul

Gigi Becali se amuză în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Aceasta este lovitura anunţată de Gigi Becali, la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu CFR Cluj, din etapa a 4-a a play-off-ului Ligii 1. Latifundiarul din Pipera este sigur că nu mai are cum să piardă titlul şi încearcă să “betoneze” contractele titularilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul roş-albaştrilor a recunoscut că îşi va pierde golgheterul, după ce o echipă din Qatar a decis să plătească clauza de 5 milioane de euro a lui Florinel Coman. Pentru a nu risca să rămână şi fără Joyskim Dawa, Gigi Becali l-a convins pe fundaşul camerunez să semneze un nou contract. I-a oferit o creştere semnificativă a salariului.

Lovitura anunţată de Gigi Becali la FCSB. Joyskim Dawa a semnat!

Următorul pe lista lui Becali este mijlocaşul de 22 de ani Mihai Lixandru. Şi acesta ar putea primi, lunar, 15.000 de euro.

Lui Dawa i-am mărit contractul, da. Avea 12.000, acum mi se pare că are 15.000. Lixandru avea 6.000, i-am făcut 10.000 acum șase luni. Le-am zis ca după meciurile astea să-l cheme pe Lixandru și să-i mărim iar salariul după șase luni. Va avea salariu de 12.000 sau 15.000 de euro.

Lixandru e jucător de bază și îi dau ca să primească încredere. Eu îi dau responsabilitatea și încrederea“, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Dawa a fost titular în 26 de meciuri din această ediţie a Ligii 1 şi a înscris 3 goluri. Cota lui de piaţă a ajuns, luna trecută, la 1.1 milioane de euro pe Transfermarkt.

Mihai Lixandru a îmbrăcat tricoul roş-albastru în 27 de partide, iar în 19 a jucat din primul minut. Valorează 700.000 de euro şi mai are contract cu FCSB până în vara anului 2025.

Gigi Becali e gata să facă şi transferuri cu care să se lupte pentru un loc în grupele Champions League. Denis Alibec, Alex Mitriţă, Louis Munteanu, Mihai Popescu şi Rafa Mujica sunt jucătorii aflaţi pe lista scurtă a FCSB-ului.

Reclamă

Alexandru Mitriță, prima reacție despre un posibil transfer la FCSB

Alexandru Mitriță a oferit prima reacție despre un posibil transfer la FCSB. jucătorul de la Universitatea Craiova a vorbit după finalul partidei cu Farul Constanța, pierdută de olteni cu scorul de 1-2.

În ceea ce privește un transfer la FCSB, Mitriță a dezvăluit că le mulțumește roș-albaștrilor pentru interes, dar a menționat că nu va merge niciodată la echipa lui Gigi Becali.

Sper să fie doar o lovitură, îmi doresc să fiu apt la fiecare meci. Sper să nu mai apară și alte accidentări.

Nu este ușor să pierzi în Cupă, în semifinale, după a venit meciul cu FCSB. Vă dați seama că mental nu suntem ok. Se vede că suntem nervoși. Trebuie să reglăm acest lucru.

Trebuie să ne gândim foarte bine, să analizăm foarte bine. Ne doream cele 3 puncte, dar din păcate nu s-a putut.

E un sezon pe jumătate ratat. Ne doream foarte mult Cupa. Acum ne gândim la podium.

Le mulțumesc pe această cale celor de la FCSB, dar iubesc această echipă, locul meu este aici! Nu voi pleca niciodată acolo!”, a spus Alexandru Mitriță, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și