Închide meniul

Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: „Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!”

Viviana Moraru Publicat: 5 mai 2024, 17:11

Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!”

Mihai Stoica / Profimedia Images

Mihai Stoica știe câți jucători va da FCSB la EURO 2024. Managerul general al roș-albaștrilor a transmis că trei jucători de la campioană vor merge în Germania alături de echipa națională a României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a fost repartizată în Grupa E, la EURO 2024, alături de Ucraina, Belgia și Slovacia.

Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur

Mihai Stoica i-a nominalizat pe Florinel Coman, Darius Olaru și Ștefan Târnovanu ca fiind jucătorii de la FCSB care vor fi în lotul României pentru EURO 2024. MM a transmis că Adrian Șut are șanse mici să fie convocat de Edi Iordănescu.

De asemenea, Mihai Stoica a mai transmis că și-ar fi dorit ca jucătorii care ar urma să fie convocați la EURO 2024 să plece în vacanță mai devreme, după ce FCSB a câștigat titlul. Gigi Becali s-a opus însă acestui fapt, iar vedetele echipei vor rămâne în lot pentru ultimele trei etape ale sezonului.

„Coman nu va mai fi jucătorul nostru. Târnovanu e portar. Olaru e singurul jucător la ora actuală în situația asta (n.r – jucător de câmp de la FCSB care să meargă la EURO). Nu știu dacă va mai fi un jucător de la noi, nu cred. Șut? Nu știu și nu cred.

Reclamă
Reclamă

Eu aș fi vrut să plece în vacanță Olaru, dar dacă Gigi a hotărât să nu plece ca să nu se considere că nu tratăm cu maximă seriozitate meciurile astea, n-am ce să fac. Nu pot să hotărăsc eu peste Gigi. Eu am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi mi-a tăiat-o, a zis că vor juca toți”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman

Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman în Qatar. MM a dezvăluit că „Mbappe” s-a înțeles deja cu oficialii viitoarei sale echipe, Al Duhail, în ciuda faptului că aceștia nu s-au mai prezentat la București joi, atunci când erau programate negocieri.

După ce FCSB a devenit campioană, Gigi Becali a anunțat că oficialii lui Al Duhail vor veni la București să discute despre transferul lui Florinel Coman. Însă, joi, în ziua în care aceștia erau așteptați, nu s-au mai prezentat.

Reclamă

Mihai Stoica a declarat că nu cunoaște prea multe detalii despre acest lucru, însă a anunțat că Florinel Coman s-a înțeles deja cu viitoarea sa echipă. Gigi Becali va primi în schimbul lui Coman suma de cinci milioane de euro.

Eu nu discut problema asta. N-am vorbit cu nimeni din Qatar, nici cu agenții. Știu de la Gigi că trebuiau să vină și n-au mai venit, dar știu de la Florin că s-au înțeles”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:20

LIVE VIDEOAustria – România 2-0. Ghinion uriaş pentru tricolori! Şutul lui Sabitzer a fost deviat de Popescu şi a intrat în poartă

23:09

VideoMarcel Sabitzer a marcat cu noroc golul 2 al Austriei! Deviere nefericită a lui Mihai Popescu

22:54

VideoPrimul gol al Austriei în aceste preliminarii pentru Mondial! Gregoritsch a deschis scorul cu România

22:46

VideoNicolae Stanciu va rata meciul naţionalei cu Cipru! Căpitanul tricolorilor e suspendat

22:42

VIDEOHoraţiu Moldovan, “eroul” României în meciul cu Austria. Parade uriaşe ale portarului român

22:37

VideoAustria s-a bucurat ca FCSB, după golul din meciul cu România! Melodia care a răsunat la Viena

1 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și