Închide meniul

Gigi Becali, anunţ de ultimă oră după negocierile pentru transferul lui Florinel Coman. Cum poate renunţa la 1.5 milioane

Dan Roșu Publicat: 9 mai 2024, 14:25

Comentarii
Gigi Becali, anunţ de ultimă oră după negocierile pentru transferul lui Florinel Coman. Cum poate renunţa la 1.5 milioane

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă - Hepta

Gigi Becali a făcut un anunţ de ultimă oră după negocierile cu quatarezii pentru transferul lui Florinel Coman. Arabii au oferit maximum 4 milioane de euro, nedorind să achite clauza de 5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali a propus o altă variantă: să plătească Al-Duhail 3.5 milioane de euro acum, iar restul de 1.5 milioane în septembrie, după ce Florinel Coman şi FCSB vor evolua în preliminariile cupelor europene. Dacă va ajunge în grupe, Gigi va renunţa la cei 1.5 milioane de euro.

Gigi Becali, anunţ de ultimă oră după negocierile cu quatarezii pentru transferul lui Florinel Coman

“O să dea banii în rate. Au nevoie să dea 3,5 milioane de euro. Ei vor să dea 4 milioane şi dup-aia în funcţie de meciurile jucate. Ei riscă, că jucătorul la naţională nu a funcţionat. Ei vor o asigurare. Am ajuns la o concluzie: ei au făcut o propunere să dea 4 milioane de euro şi dup-aia în funcţie de meciuri.

Şi eu le-am zis `de ce să daţi 4, de ce să nu daţi 3.5 milioane de euro? Daţi 3.5 acum şi în septembrie încă 1.5 milioane de euro`. Dar eu dacă mă calific cu Florinel în echipă, nu mai daţi banii ăia, că eu iau 50 de milioane.

Deci las 1.5 milioane de euro doar ca să joace în preliminarii. Astea sunt propunerile şi vin ei cu un răspuns. Florinel va fi în preliminarii, până în play-off. Eu nu vreau să-l dau. El face 10 milioane de euro şi voi nu vreţi să daţi 5. Există varianta să dea 5″, a spus Becali.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman (26 de ani) e cotat la 6 milioane de euro, conform transfermarkt.de. În cele 37 de meciuri disputate în acest sezon, „Mbappe” a marcat 19 goluri şi a furnizat şi 11 pase decisive.

Din informaţiile apărute în presă în ultima perioadă, Florinel Coman ar urma să aibă un salariu uriaş pentru România, de două milioane de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:57
Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
0:52
Charalambous: “Este o victorie imensă pentru club, pentru România”
0:48
Gigi Becali a schimbat un fotbalist cu Feyenoord: “Jucam în şapte cu el”
0:43
Gigi Becali a răbufnit, după ce l-a auzit pe Siyabonga Ngezana: “Să nu se întoarcă! Nu stă FCSB îl el”
0:37
Gigi Becali, dezvăluire uluitoare despre Tavi Popescu: “Cineva îl învaţă să facă aşa ceva”
0:20
Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul”
1 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 2 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 3 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 4 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi 5 “Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah 6 VIDEO & FOTOScene ireale. Stadionul unei foste echipe campioane, în flăcări. Incendiul, provocat de trei minori
Citește și