“Ce are cu el?” Fanii lui Tottenham au răbufnit, după ce Radu Drăguşin a fost lăsat din nou pe banca de rezerve

Viviana Moraru Publicat: 11 mai 2024, 17:21

Comentarii
Ce are cu el? Fanii lui Tottenham au răbufnit, după ce Radu Drăguşin a fost lăsat din nou pe banca de rezerve

Radu Drăguşin, în timpul unui antrenament/ Profimedia

Fanii lui Tottenham au răbufnit, după ce Radu Drăguşin a fost lăsat din nou pe banca de rezerve. Suporterii lui Spurs nu înţeleg de ce fundaşul român nu a fost titularizat de Ange Postecoglou, în duelul cu Burnley, din Premier League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin bifează al şaptelea meci consecutiv ca rezervă la Tottenham. Cel mai scump jucător român din istorie nu a mai prins minute de mai bine de o lună, mai exact de la duelul cu Luton, de pe 30 martie.

Fanii lui Tottenham au răbufnit, după ce Radu Drăguşin a fost lăsat din nou pe banca de rezerve

Pentru meciul cu Burnley, Ange Postecoglou i-a folosit ca fundaşi centrali pe Cristian Romero şi pe Micky van de Ven, titulari obişnuiţi în centrul defensivei lui Spurs.

Surpriza a venit prin titularizarea lui Oliver Skipp în flancul stâng al apărării. Fundaşul englez de 23 de ani bifează primul meci ca titular, după o pauză de patru luni.

Fanii nu au înţeles decizia luată de Ange Postocoglou şi şi-ar fi dorit ca Radu Drăguşin să fie titular în defensiva lui Spurs. Suporterii voiau să-l vadă pe Micky van de Ven trecut în banda stângă a defensivei, pentru ca astfel fundaşul român să fie titular în centru.

Reclamă
Reclamă

“Acum ştim, Drăguşin va pleca!”, “Nu cred că Ange îl place pe Drăguşin”, “Ar trebui să joace cu van de Ven în stânga şi cu Drăguşin”, “De ce l-a mai cumpărat pe Drăguşin, să stea pe bancă şi să joace Skipp sau Emerson?”, şi “Drăguşin trebuie să plece, e ridicol că nu joacă deloc”, au fost doar câteva dintre reacţiile fanilor lui Tottenham, pe pagina de Twitter a clubului din Londra.

Radu Drăguşin a bifat şase meciuri la Tottenham, de la transferul din iarnă. În ultimele şase partide, înaintea duelului cu Burnley, fundaşul român a fost rezervă neutilizată la Spurs.

Mama lui Radu Drăguşin, anunţ despre viitorul fiului ei la Tottenham

Mama lui Radu Drăguşin a venit cu un anunţ despre viitorul fiului ei la Tottenham. Internaţionalul român a fost titular de numai două ori în Premier League, ultima dată în luna martie. A fost motivul pentru care agentul lui Drăguşin, Florin Manea, a vorbit despre o posibilă plecare.

Reclamă

Radu Drăguşin le-a refuzat pe Bayern şi Napoli pentru a semna cu Tottenham. 30 de milioane de euro au plătit londonezii în schimbul lui.

„(Reporter: Concediu, la vară, în Germania, nu?) Da, pe 14 am ambalat maşinile şi am plecat. Nu, nu (n.r. dacă şi-a cumpărat biletele de întoarcere). Sperăm să terminăm cu bine grupele şi să mergem mai departe. Chiar sperăm ca naţionala asta să treacă de grupe şi să ne facă bucuroşi pe toţi!

Am fost la toate meciurile şi am simţit toată emoţia, şi toată vibraţia, şi toată energia pe care au transmis-o fanii. Eu personal le mulţumesc fanilor!

Nu a fost uşor, ne-am adaptat. Cu siguranţă, toată lumea mă întreabă ce se întâmplă şi când o să joace Radu. Eu spun şi îmi menţin în continuare afirmaţia că este acolo unde şi-a dorit. Va munci şi mai mult pentru a-şi câştiga locul. Trăieşte un vis şi pentru asta sunt super-mulţumită.

(Reporter: Simţiţi că încrederea lui este la fel de mare?) Absolut, da, da! Este printre cei mai buni şi asta nu poate să-l facă decât şi mai buni„, a declarat Svetlana Drăguşin.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:19

Rapid, sancționată drastic după derby-ul cu Dinamo: meci fără spectatori în Giulești

15:16

“O palmă peste faţă” Thomas Tuchel a fost făcut praf în Anglia: “A jefuit naţionala”

14:54

Scandal la Rapid: cerere de insolvență din partea impresarilor lui Kader Keita! Reacția oficială a clubului

14:51

“M-au lăsat mut”. Marius Şumudică, cel mai dur discurs după înfrângerile României: “Nu are ce să facă Hagi”

14:27

Rapid pregătește un nou transfer. Ce jucător de la CFR Cluj vrea Dan Șucu

14:19

Programul complet de la World Cup 2026. Toate meciurile vor fi LIVE în Universul Antena. FIFA a făcut deja două modificări

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 6 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu
Citește și