Închide meniul

Iulian Cristea a plecat de la Rapid! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti

Alex Masgras Publicat: 31 mai 2024, 17:17

Comentarii
Iulian Cristea a plecat de la Rapid! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti

Iulian Cristea, în timpul unui interviu / FC Rapid 1923

Iulian Cristea a plecat de la Rapid, după doar un sezon petrecut în Giuleşti. Jucătorul venit vara trecută de la FCSB s-a despărţit în mod oficial de echipa lui Neil Lennon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit clubului din Giuleşti, Iulian Cristea şi conducerea celor de la Rapid au reziliat contractul de comun acord.

Iulian Cristea a plecat de la Rapid! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti

Iulian Cristea nu mai este jucătorul celor de la Rapid. După un singur sezon petrecut în tricoul giuleştenilor, fundaşul de 29 de ani şi conducerea celor de la Rapid au reziliat contractul de comun acord.

Cristea a jucat 16 partide în tricoul celor de la Rapid şi a marcat un singur gol, în Cupa României, în meciul cu FC Botoşani.

De la sosirea sa, Iulian Cristea nu a jucat niciodată mai mult de trei meciuri la rând în Liga 1, fiind lăsat de cele mai multe ori pe banca de rezerve sau în afara lotului.

Reclamă
Reclamă

Cotat la 800.000 de euro pe transfermarkt.com, Iulian Cristea a ajuns vara trecută la Rapid, din postura de jucător liber de contract, după ce fundaşul s-a despărţit de FCSB.

Nicolae Cristescu, verdict despre posibila plecare a lui Victor Angelescu de la Rapid

Nicolae Cristescu a oferit un verdict despre posibila plecare a lui Victor Angelescu de la Rapid. Fostul acționar al giuleștenilor a dezvăluit că există posibilitatea ca Angelescu să se despartă de formația de sub Grant, în această vară.

Cristescu ar regreta plecarea lui Victor Angelescu de la Rapid, având doar cuvinte de laudă la adresa sa. Fostul acționar al giuleștenilor a oferit declarații și despre Neil Lennon, fiind convins că acesta își va impune propriul stil la echipă.

Reclamă

„Nu prea mai sunt la curent cu ce s-a întâmplat la club, am fost ocupat cu alegerile, dar mi-ar părea rău să plece (n.r. – Angelescu) de la club. E un băiat bun și a făcut treabă la Rapid. N-am avut nicio discuție cu ei, dar există și această posibilitate. Probabil domnul Șucu își dorește să devină unic acționar. Nu am auzit de vreo discuție sau vreo ceartă între cei doi.

Sunt toate condițiile aici, domnul Șucu a oferit condiții. Noul antrenor vine cu o nouă mentalite, de învingător, susținem Rapid în continuare, dar și antrenorul. Eu cred că Neil Lennon va avea timp și își va impune stilul, mentalitatea. Depinde, însă, și cum va aborda discuțiile cu jucătorii. Toți (n.r. – jucătorii) își doresc să fie fotbaliști profesioniști, să joace bine, să iasă în evidență și, de ce nu, să prindă un transfer în străinătate”, a declarat Nicolae Cristescu, conform iamsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:28
Gigi Becali a spus care e obiectivul FCSB-ului în acest sezon: “Cât trăiesc eu, nu există altul”
20:02
Atletico – Real Madrid LIVE TEXT (21:00). Duel stelar la Jeddah pentru un loc în finală. Echipele de start
19:44
EXCLUSIVSergiu Hanca a anunţat când se va retrage! Cu ce se va ocupa după ce va agăţa ghetele în cui
19:39
A picat transferul lui Denis Alibec: „Mi-a spus că nu e liber”
19:03
Clubul insistă pentru Radu Drăgușin! Negocierile au avansat pentru stoperul român
18:30
Dani Coman a rupt tăcerea, după plecarea lui Caio: „Nu-i putem ține cu forța”
1 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 2 FotoMama din Dorohoi a jucătorului naţionalei României a surprins în Antalya. I-a băgat în şedinţă pe Andrei Nicolescu şi Curelea 3 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 4 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 5 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 6 Românul, transferul carierei la Galatasaray! Mutare de 7 milioane de euro
Citește și